Сторінка
9

Організація роботи професійної та психологічної студії в закладах нового типу з метою формування професійної компетентності педагогічних працівників та соціальної компетентності школярів

Але в цій формулі є важливий момент. При виборі будь-якої професії бажано звернути увагу на потреби ринку праці.

Учням пропонують використати інформацію про потреби ринку праці протягом остннього місяця, за результатами порталу працевлаштування.

Ведучий: Коли ми міркуємо про переваги будь-якої професії, які мотиви для вас важать найбільше - «Хочу», «Можу» чи «Треба»?

Завдання 3. Кожен учень говорить, що для нього важить більше та записуємо рейтинг мотивів на дошці. Робимо аналіз Що впливає на ваш вибір, або хто?

Запишемо рейтинг впливу різних чинників на ваш вибір на дошці та зробимо аналіз.

Друзі ---- Батьки---- Власні бажання---- Престиж професії т.д

Вправа 4. На дошці складаємо таблицю.

Професія

Освіта

Загальна кількість учнів,

%

Потреби на ринку праці. (Аналіз порталу « Труд»)

Будівельник

Профтехнічна

2

10%

80 %

Перукар

Профтехнічна

1

   

Інженер

Вища

2

60%

8%

Вчитель

Вища

3

   

Механік

Середня

4

30%

12%

Економіст

Вища

5

   

Записуємо професії яким учні віддають перевагу, аналізуємо яку освіту треба отримати. Отримані результати переводимо у відсотки і порівнюємо з відповідними відсотками на ринку праці. (за матеріалами порталу «Труд»).

Робимо аналіз виконаної вправи.

Інформація для роздумів: В загальній структурі попиту на фахівців 80% складають працівники робітничих професій, 12 % молодші спеціалісти і лише 8% - фахівці з вищою освітою. А розподіл учнів та студентів за рівнем навчальних закладів обернено пропорційний: 69% - у ВНЗ 3-4 рівня акредитації, 16%- у ВНЗ 1-2 рівня акредитації, 15% у середніх професійно-технічних закладах .

Фахівців-станочників: токарів, фрезерувальників, шліфувальників, - а також майстрів з ремонту обладнання, газоелектрозварювальників – працевлаштували б протягом одного дня!

Аналіз перспективи сучасного ринку праці свідчить, що суттєво зміниться перерозподіл робочої сили:

суттєво зміниться структура й кількість робочих місць у металургії, хімічній промисловості та в інших конкурентноспроможних та експортних галузях нашої економіки, не дивлячись на кризу.

зміни неминучі в сільському господарстві – у світі люди масово переїжджають до міст. Приміром у мисливському, лісовому та сільському господарствах Західної Європи зараз задіяні 4-6 % усього зайнятого населення. А в Україні – 17,6 %.

Є тенденція , що близько 11% українців, тобто майже 4 млн. громадян, уже найближчим часом працюватимуть у містах.

Підготовка та проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 може суттєво змінити ринок праці. Тому вже зараз треба готувати близько 1 млн. кваліфікованих працівників сфери послуг: покоївок, портьє, офіціантів, , кухарів, продавців, адміністраторів, працівників з ремонту одягу, взуття, апаратури та інше, бо сервіс повинен бути на високому рівні. Не вистачає також власних кваліфікованих будівельників, тому існує ризик, що частину об’єктів будуть зводити іноземні будівельники.

На сьогодні , економіці катастрофічно бракує кваліфікованих кадрів узагалі. Інженерів, технологів, будівельників, хіміків, хороших різнопланових юристів, бухгалтерів, менеджерів тощо.

Рейтинг сфер діяльності, які надають найкращі можливості для самореалізації та кар’єрного росту.

Фінанси (37%)

Програмне, комп’ютерне обслуговування (33%)

ЗМІ (31%),торгівля, спорт (27%), туризм (25%)

Армія і МВФ, сфера зв’язку (18 %),

Органи державного управління (14%), органи юстиції (12%)

Будівництво (11%), промисловість, наука ( 10 %)

Охорона здоров’я (6%), Транспорт, побутове обслуговування (3%), сфера громадського харчування(2%), благодійні організації (1,5%), ЖКГ (1,3 %), виробництво і переробка сільськогосподарської продукції (1%).

Завдання 5. Зараз я хочу звернути увагу на світ ваших захоплень, чим вони можуть бути корисними та що являє собою «тезаурус»

Протягом свого людина цікавиться багатьма речами і має високий рівень пізнавальної активності, фахівці вважають це головною умовою здорової психіки. З часом це зумовлює «широту інтересів» та вихід на вузьку спеціалізацію « ».

Таким чином формування тезауруса людини впливає на майбутній вибір професії.

Вправа «Погляд у майбутнє»

Дозволяє осмислити важливість допрофільної підготовки учнів з окремих шкільних дисциплін,щоб поглиблювати свої знання та завчасно почати підготовку до свідомого вибору професії, що лежить у сфері власних інтересів кожного дитини.

Що мене цікавить

Самостійне поглиблене вивчення теми

Майбутня професія

Освіта

Зв’язок з шкільними предметами

Рослини

Малювання

Веб-дизайн

Тварини

Садові, кімнатні, паркові

Собаки

Ландшафтний дизайн

агроном т.д.

Ветеринар, кінолог

Коледж

Вища

Середня

Біологія

Зоологія

Таким чином записавши свої інтереси до першої колонки, в другу - що саме цікавить, об’єднавши свої інтереси в групу можна визначити область власних професійних інтересів. Необхідно звернути особливу увагу на значення поглибленого вивчення окремих шкільних дисциплін у професійному становленні молоді.

Інформація для роздумів: Але необхідно наголосити – ринок праці потребує різнопланових спеціалістів, тому роботодавці мають власні вимоги до кваліфікації найманих робітників.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: