Сторінка
7

Гра – як засіб оптимізації навчання каліграфії та орфографії учнів початкових класів

Технологія 3. Pair up and write in between.

Гравці на аркуші паперу записують згори вниз слово a birthday, а потім це ж саме слово пишуть знизу вверх.

b o y

i de a

r ed d

t eac h

h o t

d oo r

a i

y b

Після цього між першими і останніми літерами пишуть додатково літери так, щоб утворилися слова. Виграє той, хто першим закінчить писати слова.

– In pairs, write a word, first down, then up. Now, write more letters between the first and the last letters to make up new words.

Технологія 4. Group up for building words.

На дошці записується слово birthday. Учням пропонується записати якомога більше слів, використовуючи ці літери, за 3 хв.

Команда, яка утворила найбільшу кількість правильних слів, виграє.

Group up and build as many words as you can, using the letters a longer word.

Грі належить велика роль у житті та розвитку дітей молодшого шкільного віку тому, що в ігровій діяльності формуються багато позитивних якостей дитини, інтерес і готовність до майбутнього навчання, розвиваються її пізнавальні здібності. У грі формуються всі сторони особистості дитини, відбуваються значні зміни в її психіці, які готують перехід до нової, більш високої стадії розвитку.

Враховуючи загально педагогічну специфіку навчального процесу в початковій школі, а також відсутність у дітей загально навчальних умінь і навичок, слід робити основний акцент на мимовільному запам’ятовуванні навчального матеріалу. На уроках іноземної мови необхідно створювати довірливу, доброзичливу обстановку педагогічного спілкування, уважно і тактовно ставитись до учнів.

З метою полегшення оволодіння орфографічними та каліграфічними навичками доцільно використовувати ігрові технології, які значною мірою полегшують навчання. Завдяки ігровим методам процес навчання іноземної мови, зокрема орфографії та каліграфії, набуває мимовільності, природності й, водночас, забезпечує максимальну зосередженість на мовних явищах.

Плануючи роботу з орфографічним матеріалом, учитель має визначити, які з ігор будуть найефективнішими. Ігри можуть бути індивідуальними, парними, груповими. Важливим моментом є також органічне поєднання гри із загальним контекстом уроку, щоб учні мали змогу продемонструвати те, чого вони навчалися, щоб не складалося враження «заповнення паузи» грою.

Беручи до уваги вікові особливості учнів молодшого шкільного віку, а саме їхнє велике бажання гратися, під час навчання іноземної мови, зокрема, письма, необхідно передбачити технології, які дадуть змогу реалізувати учням ці особливості.

Практична мета навчання іноземної мови в початковій школі полягає в тому, щоб закласти основи володіння іноземною мовою у молодших школярів, тобто сформувати початки фонетичних, лексичних, граматичних та орфографічних навичок та вмінь аудіювання, говоріння, читання та письма в межах програмних вимог.

Підхід до викладання іноземної мови в початковій школі має бути особливим, а форма уроків – не зовсім традиційна. Це означає, що необхідно урізноманітнювати форми і методи роботи з учнями, відходити від шаблонів, що сприяє вихованню творчої особистості учнів, розширенню функцій вчителя, дає можливість враховувати специфіку навчального матеріалу та індивідуальні особливості учнів. Вчитель повинен використовувати весь свій досвід, педагогічну майстерність та любов до дітей, щоб навчання не було нудним, одноманітним та обтяжним. Застосування нетрадиційних форм сприяє формуванню пізнавальних інтересів учнів: вони безпосередньо беруть участь у діяльності, в якій оволодівають знаннями та навичками.

Гра – самостійна діяльність, у якій діти вперше починають спілкуватися з однолітками: їх з’єднують спільна мета, спільні зусилля для її досягнення, спільні інтереси та переживання. Саме тому гра привчає дітей підкоряти свої дії та думки певній меті, допомагає виховувати цілеспрямованість: у грі всі сторони дитячої особистості формуються в єдності та взаємодії.

У фізіології та психології письмо визнають найскладнішим видом мовленнєвої діяльності, до якої залучаються всі мовленнєві аналізатори. Матеріальну базу письма складають орфографічні та графічні навички.

Згідно з новою Програмою з іноземної мови для загальноосвітніх шкіл, кінцева мета навчання письма і писемного мовлення в середній школі полягає у формуванні в учнів писемної мовленнєвої компетенції, тобто вміння зафіксувати і передати письмово необхідну інформацію. Для учнів початкової школи це означає: оволодіння каліграфією, оволодіння орфографією та писемним мовленням

Під каліграфічними навичками розуміють навички написання букв і буквосполучень даної мови як окремо, так і в писемному мовленні.

Орфографічна компетенція учнів складається насамперед з оволодіння ними графемно-фонемними відповідностями, їх здатності розрізняти написане та почуте слово. Навчання орфографії передбачає поступовий перехід від упізнавання та відтворення орфограм до їх самостійного вживання.

Складний процес оволодіння каліграфічними та орфографічними навичками значно полегшують ігрові технології, які є невід’ємним компонентом уроку англійської мови. Опанування будь-яким видом діяльності на уроці англійської мови супроводжується грою.

Отже, гра є одним з основних засобів оптимізації навчання каліграфії та орфографії учнів початкових класів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: