Сторінка
14

Теоретико-методичні аспекти організації практичного навчання при вивченні студентами дисципліни "Механізація тваринництва"

Машини для подрібнення стеблових кормів – 3 години;

Молоткові подрібнювачі кормів – 4 години;

Кормоприготувальні агрегати – 4 години;

Екструдери, дозатори, змішувачі кормів – 4 години;

Пароутворювачі – 2 години;

Навантажувачі кормів – 2 години;

Роздавачі кормів – 4 години;

Установки для прибирання, транспортування та утилізації гною і посліду – 4 години;

Доїльні апарати – 6 годин;

Доїльні установки – 8 годин;

Машини для первинної обробки молока – 2 години;

Водоохолодні та теплохолодильні машини – 2 години;

Обладнання для стрижки овець – 2 години;

Машини і обладнання для малих ферм – 2 години.

На практичних заняттях з дисципліни „Механізація тваринництва” студенти також проводять експериментально-теоретичне дослідження:

Різального апарату дикового типу – 2 години;

Оцінка якості подрібнення кормів – 2 години;

Балансування ротора і розміщення молотків на ньому – 2 години.

Перелік методичних вказівок по проведенню практичних занять

Механізація водопостачання ферм та напування тварин.

Машини для обробки коренебульбоплодів.

Машини для подрібнення стеблових кормів.

Молоткові подрібнювачі кормів.

Оцінка якості подрібнення кормів.

Розміщення молотків на барабані.

Обладнання для утворення пари.

Обладнання для запарювання і змішування кормів.

Кормоприготувальні агрегати.

Машини для навантаження і роздавання кормів.

Доїльні машини.

Доїльні установки.

Обладнання для первинної обробки молока.

Водоохолодні та теплохолодильні машини.

Машини для прибирання та транспортування гною.

Механізація стрижки і купання овець.

Методика проведення практичного навчання на тему: „Зрівноваження ротора молоткової дробарки та розміщення молотків на ньому”

Після вивчення теоретичного матеріалу з теми „Молоткові дробарки” проводиться практичне заняття на тему „Зрівноваження ротора молоткової дробарки та розміщення молотків на ньому”.

Головною метою заняття є з’ясування значення та порядок балансування ротора дробарки; вивчити вимоги до розміщення молотків на роторі, схеми їх розміщення і методи розрахунку.

Під час проведення практичного заняття, у процесія якого формуються професійні уміння та навички, застосовуються відповідні прилади та обладнання: ротор молоткової дробарки з комплектом осей підвісу, молотків та розпірних втулок; стенд для балансування, штангенциркуль, ваги.

На різних етапах практичного заняття застосовуються різні методи навчання: вправи, інструктаж, робота з літературою.

Практичне заняття проводиться за раніше підготовленим науково-педагогічним працівником планом або навчально-методичною картою:

1.Організаційна частина.

2. Актуалізація знань і досвіду студентів.

2.1. Вступна бесіда.

2.2. Вступний інструктаж.

3.Самостійна робота студентів.

3.1.Виконання завдань.

3.1.1.Ознайомлення з молотковими дробарками і їхніми робочими органами. Призначення, принцип дії.

3.1.2. Визначення суті балансування ротора, вимоги до розміщення молотків на ньому.

3.1.3. Виконання необхідних вимірів та розрахунків. Занесення результатів до таблиці.

3.1.4. Складання раціональної схемиу розміщення молотків для заданого варіанту дробарки.

4. Підсумковий контроль виконаної студентами роботи.

5. Домашнє завдання.

6. Заключна частина.

Практичне заняття починається з організаційної частини , де викладач перевіряє готовність студентської групи до заняття, здійснює попередній контроль знань, умінь і навичок студентів;повідомляє мету заняття, проводить вступний інструктаж з техніки безпеки.

Актуалізація знань і досвіду студентів проводиться з метою перевірки теоретичних знань студентів з даної теми і для підготовки їх до самостійної роботи.

У процесі бесіди та вирішення виробничих ситуацій викладач розглядає наступні питання:

У чому полягає суть і значення зрівноваження ротора?

Які існують методи зрівноваження ротора молоткової дробарки? За допомогою чого і як здійснюють зрівноваження?

Після цього викладач проводить вступний інструктаж ,де пояснює мету, завдання, ознайомлює з об’єктом призначення роздаткового матеріалу, документації, обладнання.

Викладач акцентує увагу на значенні майбутнього фахівця знань, вмінь яких набувають студенти на даному практичному занятті. Він пояснює ,якою повинна бути раціональна організація праці при виконанні роботи. Особливу увагу викладач приділяє інструктажу з техніки безпеки .Він наголошує ,що при роботі з дробарками слід суворо дотримуватися правил техніки безпеки .До роботи з дробарками допускаються здорові працівники , які пройшли медичний огляд, інструктаж з техніки безпеки.

Після проведення інструктажу з техніки безпеки студенти засвідчують його підпис у журналі. Потім кожному студентові видається інструктивна карта по виконанню практичного заняття і підкреслюється актуальність теми.

Мотивацію навчально – пізнавальної діяльності студентів викладач проводить у вигляді обговорень зі студентами ролі і місця теми оволодінні навчальним матеріалом.

Поточний інструктаж проводиться під час самостійної роботи студентів. При цьому викладач інструктує студентів по кожному завданню.

Викладач пояснює, що при збиранні роторів кормо переробних машин, зокрема, молоткових дробарок на заводах-виготовлювачах здійснюється їх статичне та динамічне балансування.

Балансування ротора полягає в рівномірному розміщенні власної маси незалежно від кута провертання з тим, щоб центр його маси знаходився на осі обертання ротора. За такої умови підшипники, на які спирається ротор, та цапфи його валу не будуть мати вібраційного навантаження. Завдяки цьому підвищується надійність і довговічність роботи дробарки.

В процесі подрібнення (роботи), відбуваються нерівномірний розподіл матеріалу по ширині камери дробарки і різна інтенсивність спрацювання молотків як на окремих осях підвісу, так і на різних ділянках ширини камери. Нерівномірне спрацювання молотків, може бути обумовлене також неоднаковою твердістю загартованої зони для різних молотків. При цьому молотки з меншою твердістю зношуються швидше.

Нерівномірність спрацювання молотків на діаметрально протилежних осях, в свою чергу, спричиняє статичну неврівноваженість ротора, а вздовж ротора - динамічну. Зважаючи на високу частоту обертання ротора (близько 50 с-1), порушення збалансованості різко збільшує вібрацію ротора, яка через диски та вал передається на підшипникові вузли, корпус дробарки і раму. Все це призводить до обриву дисків в місцях розміщення осей підвісу, деформування і навіть поломок вала, інтенсивного зношування підшипників, зрізування болтових з'єднань, появи тріщин, а в подальшому і руйнування корпусів підшипників, бункера, корпуса та рами дробарки. В результаті відмічених явищ зменшується надійність, знижується довговічність роботи дробарки, погіршуються умови безпеки праці.

У виробничих умовах експлуатації дробарок виконується лише статичне балансування. При цьому особливого значення набуває зрівноваження ротора в процесі заміни молотків та пальців, що здійснюється в господарствах безпосередньо на місці роботи машини.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: