Сторінка
4

Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України

Основна увага приділяється таким співвідношенням: чиста пряма заборгованість у розрахунку до бюджету і чиста заборгованість суспільного сектора, забезпечена податками, у розрахунку до валового внутрішнього продукту, у тому числі з розрахунку на душу населення. У підсумку розраховується та уважно вивчається частка доходів, необхідна для обслуговування боргу, а також тенденції її зміни.

Отже, запровадження рейтингової оцінка кредитоспроможності позичальників в Україні дозволить мінімізувати кредитний ризик і використання її результатів надасть інвесторам можливість визначати інвестиційну привабливість об’єктів капіталовкладень.

Наведена система методів і критеріїв дозволяє повною мірою отримати якісну інформацію про рівень кредитоспроможності органів місцевого самоврядування на основі оцінки якісних і кількісних показників.

Література:

1. Лісовенко В.В. Кредитний рейтинг у системі управління державним зовнішнім боргом // Фінанси України. – 2000. – № 11. – С. 30–38.

2. Кравчук Н.Я. Інтегрований фінансовий потік та роль іноземного кредиту у реструктуризації економіки України // Фінанси України. – 1998. – № 1. – С. 43–47.

3. Марченко С. Міжнародна кредитно-рейтингова оцінка інвестиційної привабливості України // Банківська справа. – 2004. – № 1. – С. 48–57.

4. Про додаткові заходи щодо залучення іноземних інвестицій в економіку України: Указ Президента України від 07.07.2003 № 580.

5. Деякі питання оцінювання роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо залучення інвестицій, здійснення заходів з поліпшення економічного клімату, проведення моніторингу інвестиційної діяльності та стану роботи із зверненнями інвесторів: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.12.2003 № 779-р.

6. Про схвалення Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб’єктів господарювання: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 208-р.

7. Про затвердження Методики оцінювання роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо залучення інвестицій, здійснення заходів з поліпшення інвестиційного клімату у відповідних галузях економіки та в розрізі регіонів, рейтингової оцінки інвестиційної привабливості галузей, регіонів та суб’єктів господарювання і відповідної форми звіту: Наказ Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 25.03.2004 № 115.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: