Сторінка
2

Використання персонального комп'ютера як засобу навчальної діяльності для підготовки творчого вчителя

електронні таблиці - це прямокутна матриця клітинок таблиці, у кожній з яких можна зберігати числове, текстове значення, або графічний об’єкт. Особливість організації подання табличних даних в комп’ютері - це можливість швидкого редагування цих значень, а також зміна структури таблиці шляхом маніпуляції її рядками, стовпцями;

графічне середовище - графічне подання даних пов’язане або з екранним малюванням (за допомогою різних органів управління, наприклад, маніпулятора „мишка”), або з використанням різноманітних графічних об’єктів.

Таблиця 1

Доданок

Доданок

Сума

7 + 1 = 8

Сума

2 + 6 = 8

3 + 5 = 8

Наведемо кілька прикладів виготовлення і використання табличної наочності.

Таблиця 1 служить для розкриття взаємозалежності між результатом і компонентами дії додавання. Учням можна пропонувати: розглянути запис і прочитати, як називаються числа при додаванні; дати відповідь на запитання: “Що дістанемо, коли від суми відняти перший доданок? ”; навести власні приклади; з кожного прикладу на додавання скласти і записати в зошит два приклади на віднімання.

До таблиць-довідників належать таблиці, у яких відображені тривалість життя рослин (табл.2) і тварин, швидкості різних видів транспорту, середня норма витрат палива для деяких автомобілів на 100 кілометрів шляху, продуктивність праці машин і механізмів тощо. У таких таблицях можуть бути зображені названі предмети з числовими характеристиками. Дані цих таблиць учні використовують для складання текстових задач.

Таблиця 2

Назва дерев та кущів

Вік життя дерев та кущів

Горобина

80 р.

Береза

120 р.

Яблуня

200 р.

Ясен

300 р.

Горіх

300-400 р.

Груша

360-400 р.

Виноград

100-250 р.

Верба

100-150 р.

Вивчені учнями одиниці вимірювання часу систематизуються у вигляді таблиці (табл. 3).

Таблиця 3.

Одиниці часу  

Позначаються скорочено  

Співвідношення між одиницями часу  

Секунда  

с.  

 

Хвилина  

хв.  

1 хв. = 60 с.  

Година  

год.  

1 год. = 60 хв.  

Добба  

 

1 доба = 24 год.  

Місяць

міс.

1 міс. = 30 або 31 день (у лютому 28 або 29 днів)

Рік  

р.  

1 звичайний рік - 365 діб 1 високосний рік - 366 діб  

Століття  

ст.  

1 століття - 100 років  

Орієнтуючись в існуючому обсязі програмних засобів навчального призначення та засвоївши методику їх використання у навчальному процесі, майбутні вчителі початкових класів зможуть гнучко поєднувати їх з традиційними методами навчання при поданні, поясненні та закріпленні навчального матеріалу.

Високі темпи оновлення програмних засобів і технологій вимагають від учителя постійного самовдосконалення та самоосвіти. Майбутній учитель початкової школи для забезпечення ефективного професійного саморозвитку повинен мати професійні знання, уміння та навички, умови для реалізації саморозвитку особистості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: