Сторінка
4

Професійно-практична підготовка в сучасних умовах: стан, проблеми, потенціал розвитку

14-15 травня 2009року в рамках Асоціації професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю проводився Всеукраїнський фестиваль молодіжної моди «Формула успіху» серед творчих колективів професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю. Колекція одягу Хмельницького професійного ліцею сфери послуг посіла перше місце у номінації «Повсякденний одяг «City – look» в епоху постмодерну», а колекція одягу Грицівського вищого художнього професійного училища №19 стала домінантом цього фестивалю (номінація «Народний одяг« Ентоконтакт»).

Щорічно переможці обласних конкурсів фахової майстерності беруть участь у всеукраїнських конкурсах фахової майстерності. Зокрема, у 2009н.р. учениця Грицівського вищого художнього вищого професійного училища №19 Ніколайчук Валентина посіла друге місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Вишивальниця», учень Полянського професійного аграрного ліцею Глухов Володимир – шосте місце на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», учень ВПУ №25 м. Хмельницького Стаднік Іван – сьоме місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», учениця Хмельницького професійного торгово-кулінарного ліцею Ящишина Ірина посіла десяте місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Офіціант».

Учні Кам’янець-Подільського вищого професійного училища автомобільного транспорту і будівництва беруть участь у міжнародних конкурсах фахової майстерності. Так, у 2009 р. Микола Острушко та Олег Гончар вибороли ІІІ Міжнародному конкурсі на кращого столяра Європи четверте та п’яте місця.

Сьогодення вимагає від усіх суб’єктів освітнього процесу врахування сучасних вимог ринку праці, продукування новітніх ідей. Особливо це стосується системи управлінської діяльності в професійно-технічних навчальних закладах. Для підвищення її ефективності, створення системної моделі в області налагодження співпраці з Кам’янець-Подільським національним університетом щодо підвищення кваліфікації керівників закладів ПТО. Наразі 12 директорів ПТНЗ мають освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» зі спеціальності «Управління навчальним закладом». Цінність магістерських праць полягає у тому, що вони торкаються актуальних питань управління закладами освіти в сучасних умовах, апробовані в реальній практиці, мають рекомендаційний характер і розкривають багатогранність роботи колективів ПТНЗ області. Матеріали магістерських робіт увійшли до наукового збірника «Модернізація професійно-технічної освіти Хмельниччини: проблеми теорії та практики» за редакцією В.О Савчука.

Для якісної підготовки кваліфікованих робітників педагоги повинні постійно працювати над підвищенням рівня професійної компетентності. Так, майстер виробничого навчання Хмельницького професійного ліцею сфери послуг Лариса Антонівна Петричук, яка є членом Спілки перукарів України, неодноразово підтверджувала свою професійну майстерність як на всеукраїнському, так і міжнародному рівнях. зокрема, у 2006 році вона зайняла IV місце в чемпіонаті України з перукарського мистецтва, у 2007 році посіла ІІІ місце (основна категорія) у номінації «Вечірня зачіска 60-х років» та гран-прі у номінації «Весільна зачіска традиційна» на фестивалі перукарського мистецтва Your Hair Even 2007,у 2009 році – 5 місце в номінації «Весільна зачіска» у складі збірної команди України на Міжнародному фестивалі краси «Невские берега», який проходив 21-25 лютого у м. Санки-Петербурзі. Учні Л.А. Петричук беруть активну участь в обласних, регіональних конкурсах, чемпіонатах України.

У роботі майстра виробничого навчання стало традиційним проведення спільно із спілкою перукарів України семінарів майстер-класів з інноваційних технологій перукарського мистецтва за участю майстрів-модельєрів міжнародного класу для учнів, інженерно-педагогічних працівників ПТНЗ та майстрів-перукарів області.

Для здійснення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації робітничих кадрів за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, інструментів та обладнання, забезпечення зв’язку між підприємством і навчальним і навчальним закладом у прискорені передачі інформації про інновації та їх впровадження у навчальний процес на базі ПТНЗ області функціонують навчальні центри. Так, у 2009 році на базі Вищого професійного училища №4 м. Хмельницького створено Регіональний навчально-практичний будівельний центр за технологіями компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)». В травні 2009 року на базі цього центру був проведений міжрегіональний семінар-практикум за темою «Система скріпленої зовнішньої теплоізоляції будівель та споруд матеріалами «Сeresit», в якому взяли участь понад 60 керівників та фахівців будівельних організацій Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей, а також керівники професійно-технічних навчальних закладів будівельного профілю Хмельницької області. Організатори семінару ознайомили усіх учасників з особливостями використання технології теплоізоляції Сeresit, провели практичні заняття для інженерно-педагогічних працівників ПТНЗ будівельного профілю та міні конференцію зі спеціалістами компанії «Хенкель Баутехнік ( Україна)».

Загальна кількість осіб, охоплених навчанням у Хмельницькому регіональному навчально-практичному будівельному центрі, складає 595 чол.

Між ДПТНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» та ВАТ «Гіпсовик» і фірмою «Полірем» укладено договір про співпрацю щодо впровадження інноваційних виробничих технологій у навчальний процес. Учні цього ліцею використовують сучасні будівельні матеріали фірми «Полірем» під час практичної підготовки. Крім того, соціальні партнери беруть активну участь в підготовці та проведенні регіональних конкурсів фахової майстерності, надаючи будівельні матеріали, матеріальну технічну базу, цінні подарунки для переможців, та практичних конференцій щодо використання сучасних сумішей.

Заслуговують на увагу партнерські взаємовідносини, що закріпленні угодою про співпрацю між професійною школою м. Берліна і ВПУ №25, згідно з якою в структурі училища ще у 1997 році відкрито новий підрозділ - навчально-тренувальний центр, у якому запроваджуються інноваційні навчальні технології з використанням сучасної техніки і нових форм організації навчальних занять (у рамках українсько-німецької програми «ТРАНСФОРМ» створена навчально-тренувальна фірма «Проскурів») при підготовці спеціалістів за напрямами «Комерційна діяльність», «Дизайн» та «Секретар-референт».

Хмельницька область – аграрно-промислова, і пріоритет надається розвиткові саме аграрного сектора. Одним із факторів подолання соціальних та економічних протиріч у цій сфері є інноваційний підхід до системи навчання і виховання майбутніх фахівців-аграріїв. Цьому питанню велику увагу приділяє Хмельницька обласна державна адміністрація. Так, у результаті пошуку нових підходів щодо організації навчально – виробничої та поза навчальної діяльності учнів в аграрних ПТНЗ області впроваджується проект «Набуття учнями аграрних ПТНЗ навичок введення власної справи на селі», який спрямований саме на підготовку учнів до підприємницької діяльності, виховання в них бережливого і раціонального ставлення до землі, прищеплення їм інтересу до сільськогосподарської праці, підняття соціального престижу професій, пов’язаних із аграрним виробництвом.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: