Сторінка
7

Система позакласної виховної роботи Гімназії ім. В.Т. Сенатора Смілянського району Черкаської області

Крім індивідуальних, є колективні нагороди; відзначено театральну студію, спортивну команду та народний дитячий колектив “Зернятко”.

Як система в роботі гімназії на святі Останнього дзвоника оголошуються “Учні року” і “Клас року”. Критерієм для номінантів є загальний рейтинг.

На кінець експерименту підвищили свій рейтинг: академічний - 56% вихованців, загальний - 80%.

Батьки та гімназисти задоволені комфортними умовами щодо розвитку особистості та її життєвих компетенцій, партнерськими стосунками “вчитель - учень”.

Гімназія в постійному розвитку як інноваційний навчальний заклад.

Отже, позакласна виховна діяльність Гімназії ім. В. Т. Сенатора спрямована на виховання гармонійної особистості. Ця діяльність заснована на законах творчості, які передбачають залучення дітей до реальної співтворчості, інтелектуального діалогу, гармонізацію спілкування, успіх, можливість почуватися вільно. Позакласна діяльність сприяє розвитку незалежного мислення, розробці прийомів співтворчості й інтелектуальної напруги, передбачає експерементування дітей, ігри, гнучке й гармонійне поєднання індивідуальної, групової та колективної діяльності, самостійної та педагогічно скерованої.

Одна з особливостей позакласної діяльності як педагогічного процесу полягає в тому, що дитина не боїться отримати незадовільну оцінку. Спираючись на унікальність і неповторність кожної дитини, кожний вчитель школи має розвинути отримані знання, перетворити їх у соціальний досвід. Завдяки цьому запобігаються функціональний підхід до дитини, фрагментарність у вихованні, інтелектуальні перевантаження.

Позакласна виховна робота має величезні можливості для прилучення дітей до формування особистості, ніж звичайні шкільні заняття. Величезна розмаїтість позаурочних виховних методик і прийомів дозволяє робити це найбільше всебічно. Саме тому, більша частина учнів буруть участь в конкурсах, змаганнях, гуртках і т.д. З урахуванням цих положень педагогічний колектив має розробити систему позакласної виховної роботи, а керівництво школи повинно надати методичну допомогу і здійснювати контроль за проведенням і якістю цієї роботи. Різносторонність її змісту, і суспільну спрямованість. Необхідно, щоб вона охоплювала етичне, естетичне, фізичне, трудове виховання.

Кожен вчитель, працюючи в даній області, намагається рухатися в тому напрямі, де мистецтво виховання базується на науково-теоретичному фундаменті, а нові методики і технології виховного процесу виростають із зерен соціально-педагогічної теоретичної думки.

Основною проблемою ефективності позакласної роботи є класне керівництво, адже, саме від класного керівника залежить наскільки дітям буде цікава позакласна робота. Деякі діти навіть не змогли порозумітися з своїм класним керівником. І саме в класах, де у учнів немає контакту з куратором, вони вважають за непотрібне позакласну роботу і обтяжливою. Майже всі вчителі вважають, що інтереси учнів і вчителів повинні співпадати, але як видно з досліджень такого в школі немає. Інтереси не тільки не співпадають, а як вважають учні про ці самі інтереси вчителі не знають і природно не прагнуть їх задовольняти. Необхідно, щоб вчителі проводили анкетування з метою з'ясування їх інтересів. При обговоренні проблеми ефективності позакласної виховної роботи я визначила, що в більшості випадків вчителі не справляються з обов'язками вихователя-куратора. З цією метою необхідно для ефективнішої позакласної роботи, щоб питаннями виховної роботи займалася окрема людина - соціальний педагог. У цьому я бачу рішення проблеми недостатньої ефективності позакласної виховної роботи.

Проаналізувавши своє дослідження по основних критеріях ефективності позакласної роботи в Гімназії ім. В. Т. Сенатора, я можу дати загальну характеристику ситуації, що склалася в школі:

забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, інтересів;

формування національної свідомості і людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;

виховання правової культури: поваги до Конституції, державної символіки, знання та дотримання законів;

забезпечення духовної єдності поколінь, виховння поваги до батьків, старших, історії рідного народу;

виховання духовної культури;

утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму, доброти та інших;

забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорона і зміцнення їх фізичного, психічного та духовного розвитку.

Додаток Б

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: