Сторінка
5

Можливості створення та проведення вебінарів

Програмою заходу передбачено проведення занять з ознайомлення з новітніми засобами та методиками навчання з використанням інформаційних технології та середовища Інтернет, пошук, аналіз та можлива обробка електронних навчальних ресурсів, практичні роботи з створення власних електронних навчальних матеріалів по своїй тематиці, практикум з процесу організації та проведення навчання в дистанційній формі, проведення вебінарів, дискусії та обмін ідеями та досвідом роботи

Мета навчання: Отримання знань та навичок проектування та розробки електронних навчальних матеріалів та курсів, проведення занять, організація колективної роботи в середовищі дистанційного навчання.

Тривалість 3 дні з відривом від робочого місця по 8 академічних годин занять в день.

Аудиторія: Викладачі та методисти, які використовують, або збираються використовувати у своїй педагогічній діяльності сучасні засоби електронного та дистанційного навчання.

Попередні вимоги:

Вимоги до учасників: упевнене володіння комп’ютером, вміння створювати та редагувати документи в текстовому редакторі (наприклад, в Microsoft Word), досвід роботи в середовищі Інтернет, бажання розвиватись, вивчати та застосовувати в свої педагогічній діяльності нові сучасні технології та методики.

Ресурси: Слухачі забезпечуються навчальними матеріалами та власним комп’ютерним робочим місцем.

Очікуваний результат навчання:

Після проходження курсу слухач буде розуміти:

- архітектуру та можливості середовища електронного дистанційного навчання;

- принципи проектування та створення електронних навчальних курсів для інтерактивного середовища навчання;

- правила організації дистанційного навчального процесу;

- сутність вебінарів та їх місце в навчальному процесі;

- різні типи тестових завдань та їх застосування;

- принципи організації колективної роботи учнів в середовищі

дистанційного навчання.

Після завершення навчання слухач буде вміти:

- формувати цілі дистанційного навчання та вимоги до навчального середовища 2;

- планувати електронне дистанційне навчання різних форм (синхронне, асинхронне);

- створювати електронні навчальні матеріали;

- створювати дистанційні курси різних видів та типів та призначати слухачів;

- розробляти тестові завдання та формувати тести;

- створювати резервні копії навчальних курсів та відновлювати навчальні курси з резервних копій;

- проводити навчальні заходи в дистанційній формі з використанням різних видів навчальних методів та дій;

- проводити тестування та аналізувати результати;

- використання засобів Інтернет та його сервісів для створення навчального середовища.

Підсумовуючи доцільно зазначити, що дистанційні технології та їх інноваційні інструменти безумовно будуть інтегруватися у навчальний процес та видозмінювати його, більш того, будуть активно впливати на зміст, методи та організаційні форми навчальної діяльності. Даний процес на сучасному етапі має свої особливості:

- Переваги визначаються невисокою вартістю експлуатації, відсутністю географічних і часових обмежень, широкими можливостями використання мультимедіа, мобільністю, широким асортиментом засобів контролю, легкістю оновлення змісту та гнучкісттю.

- Стримувальні фактори характеризуються тривалістю первинної розробки, потребою в певному рівні інформатичних компетентностей, необхідністю сучасних технічних засобів, необхідністю зміни загальної культури в галузі освіти. Нові інформаційні технології швидко входять в наше життя та вже помітно його змінили. Сьогодні ясно вимальовуються контури нових революційних змін, які відбуватимуться в галузі інформаційних технологій в найближчі 5-10 років: нас очікує масове розповсюдження портативних та надійних, дешевих і економічних високопродуктивних пристроїв (нетбуків, комунікаторів, планшетних комп’ютерів тощо), що постійно підключені до Інтернету. Так як, сьогодні мобільні телефони, через кілька років ці пристрої будуть доступні кожному. Невеликій розмір переносних пристроїв, високоякісний екран та низьке енергоспоживання, рукописне та голосове введення\виведення даних, вільне використання графічних, аудіо- та відеоданих поруч з текстовими, постійний широкосмуговий доступ до комп’ютерної мережі – все це черговий раз змінить традиційний стиль роботи з інформаційними даними, а отже і з навчальними матеріалами та методами роботи з ними. До цього мають бути готові всі учасники навчального процесу, включаючи його керівників, студентів та викладачів.

Я вважаю, що в ЖВПУ-інтернаті можливо та доцільно використовувати даний вид навчання для важко хворих дітей, тому що кожна дитина має право на отримання освіти. Але цей процес навчання має бути профінансований державою, а не за рахунок коштів спонсорів або учасників вебінарів. Якщо держава не буде зацікавлена в отримані освіти важко хворих дітей, то цей проект буде неможливо втітили у життя, але, маючи велике бажання навчатися, діти за допомогою батьків можуть знайти ресурси для такого виду навчання, бо немає нічого неможливого.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: