Сторінка
4

Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України

Отже, в результаті проведеного дослідження виявлено ряд проблем, які перш за все зацікавлені вирішити власники та керівники банків. Ефективне управління ризиками дозволить підвищити прибутковість банку та його інвестиційну привабливість, що досить актуально останнім часом – у період інтенсифікації розміщення коштів іноземними інвесторами в банках України. Крім того, Національний банк України проявляє зацікавленість до побудови ефективних систем ризик-менеджменту в банках, що дасть можливість підвищити надійність, стабільність банківської системи та зменшити вразливість її від зовнішніх факторів. Спільними зусиллями виявлені проблеми – дефіцит кваліфікованих кадрів, низька корпоративна культура, слабкий розподіл повноважень колегіальних органів і слабкі методики оцінки ризиків – будуть вирішені в найближчій перспективі, про що свідчить позитивна тенденція усвідомлення керівниками та власниками банків цих проблем і пошуку шляхів їх вирішення.

Література:

1. Лист Національного банку України від 31.12.2004№ 50-012/1003. – С. 11.

2. Матеріали третього щорічного Східноєвропейського ризик-менеджмент форуму. – К.: FAService, 2004. – С. 232.

3. Методичні рекомендації щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України (Постанова Правління НБУ від 02.08.2004 № 361). – С. 42.

4. www.bank.gov.ua/

5. Уваров К., Куценко О. Методичні рекомендації щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України: орієнтир на майбутнє // Вісник Національного банку України. – 2005. – № 1. – С. 60–63.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: