Сторінка
5

Ефективність використання сучасних освітніх технологій в практичній роботі вчителя

• Інтердисциплінарність (міжпредметні проекти)

• Цілісність – проект розглядається як ціле

• Орієнтованість на продукт, результат

Традиційно виділяють такі основні фази проекту:

1. Ініціювання – винайдення ідеї для проекту

2. Початок проекту

3. Проведення проекту

4. Презентація результатів проекту

5. Оцінка (рефлексія) проекту

Метод навчання по станціях

Навчальна техніка, при якій учні виконують роботу над навчальним матеріалом, який упорядкований у вигляді станцій (учні отримують робочі плани з обов’язковими та вибірковими завданнями). При навчанні по станціям у учнів є можливість вибору стосовно розподілу часу, послідовності виконання завдань та соціальної форми, що використовується (індивідуальна робота, парна робота, групова робота).

Таким чином учні при використанні даного методу навчаються планувати свій час, навчаються самооцінці, аналізу власного навчального успіху, плануванню та проведенню етапів роботи. Робота по станціям дозволяє здійснювати диференціацію по здібностям, інтересам учнів, по ступеню складності завдання.

Метод симуляцій

В навчанні мова йде про різноманітні симуляційні бізнес-ігри, які надають учням можливість відпрацьовувати свої навички, застосовувати знання з метою вирішення тієї чи іншої задачі в так званому «безпечному середовищі», яке імітує реальні ситуації, наприклад, в бізнесі, в роботі в компанії.

Симуляція надає можливість учням спробувати себе в певній ролі – керівника, президента компанії, дає можливість дослідити систему роботи певного підприємства. Перед учасниками гри ставлять певні завдання – досягти приросту прибутку фірми, заключити договір, вигідно продати акції компанії тощо.

Симуляції характеризуються високим ступенем зацікавленості учасників, що цілком поринають гру, втілюються в свою роль, вболівають за результат роботи, оскільки від командного духу, швидкості прийняття рішень залежить загальний результат гри.

Завдяки симуляції формується навичка стратегічного планування у учнів, розвивається вміння працювати в команді, проводити перемовини, переконувати ділового партнера. Симуляції впорядковують знання учнів, готують їх до необхідності прийняття в майбутній діяльності швидких та вмотивованих бізнес-рішень.

Існують комп’ютерні симуляції, де учасники працюють з комп’ютерною програмою, керують уявною компанією та настільні симуляції, де учасники, компанії, підприємства «існують» у вигляді фішок, карт.

Метод рольової гри

Рольова гра є активним методом навчання, засобом розвитку комунікативних здібностей студента. Рольова гра пов’язана з інтересами учнів, є засобом емоційної зацікавленості, мотивації навчальної діяльності. Рольова гра виступає активним способом навчання практичного володіння іноземною мовою. Рольова гра допомагає подолати мовні бар’єри учнів, значно підвищує обсяг їх мовленнєвої практики. Це навчання в дії. Існує велика кількість форм, типів рольової гри на уроках іноземної мови. Так, наприклад, можна використовувати рольову гру «На співбесіді», де учні беруть на себе роль роботодавця та працівника.

Сучасна освіта повинна вирішувати подвійне завдання:

- по перше, забезпечити загальний розвиток, який спрямований на формування інтелектуальних, естетичних, духовно-творчих, моральних, психофізичних якостей людини;

- по друге, сприяти професійному розвитку, який передбачає наявність загальних здібностей для вирішення спеціальних завдань.

До нестандартних уроків, які значно відрізняються від класичних і дають можливість використовувати сучасні методи і технології можна віднести: презентацію, телеміст, випробування, КВК, рольові ігри, ділова гра, круглий стіл, вікторина, аукціон, турнір, урок-подорож, мозкова атака, інтерв’ю, пресконференція, складання задач, складання віршів, звіт, дискусія, дослідження, змагання тощо.

Дослідження ефективності використання сучасних освітніх технологій на уроці англійської мови у 6-Б класі, вчитель Побощенко Олена Михайлівна

Інтенсивність переходу суспільства до інформаційного способу існування, пов’язана з широким введенням інформаційних технологій і комп’єтерних засобів, обумовлює необхідність розробки нових форм та методів викладання іноземних мов.

Швидкий темп життя та прогресивний розвиток учнів, зумовлюють необхідність побудови уроку таким чином, щоб він відповідав інтелектуальному розвиткові учнів, їх інтересам та очікуванням. Саме тому, мною було проведено дослідження з учнями 6-Б класу на базі загальноосвітньої школи №11 міста Миколаєва, з метою виявлення рівня ефективності викоритання новітніх освітніх технологій на уроці англійської мови.

Об’єктом мого дослідження виступають сучасні освітні технології в навчальному процесі.

Предметом дослідження виступає ефективність використання новітніх освітніх технологій на уроці англійської мови в 6-Б класі.

Завданнями дослідження є:

розробити та апробувати анкету для опитування учнів;

провести урок з використанням сучасних технологій (презентація виконана в програмі MS Power Point на мультимедійну дошку та проектор, персональні комп’ютери);

проаналізувати ефективність використання даних технологій в навчальному процесі.

В додатку А мною наведено конспект уроку, проведеного для учнів з використанням сучасних технологій. Завданнями уроку є:

Узагальнити знання лексики по темі “Моя сім'я”.

Активізувати лексико-граматичний матеріал (have got, has got, присвійний відмінок іменника) в усній і письмовій мові.

Тренувати навички читання, уміння висловлювати свою думку з теми.

Показати використання комп'ютерних технологій на уроці англійської мови.

Розвиваючий аспект: розвиток здатності здійснювати продуктивні мовні дії.

Виховний аспект: виховання і пошана до батьків і сім'ї

Учбовий аспект: контроль навичок усної мови; формування комунікативної компетенції що вчаться, розвиток навичок аудіювання.

Урок проводився в кабінеті інформатики. На уроці використовувалась мультимедійна дошка, персональні комп'ютери, особисті презентації учнів, зроблені в MS Power Point, розвиваючі ігри “Англійський для дітей: Я і моя сім'я”, “Вивчаємо англійську мову” і практичне завдання, підготовлене в MS Word.

Після проведення уроку я провела анкетне опитування учнів. Приклад анкети подано в Додатку В. Анкета містить 5 основних запитань, що дає змогу визначити, що саме сподобалося учням в ході уроку, яку інформацію вони засвоїли найкраще, який вид роботи викликав у дітей позитивні враження, а який негативні.

В результаті роботи було визначено, що учням найбільше сподобалась творча робота по розробці родового дерева, а також створення презентації своєї родини. 58% дітей відсначають, що отримали найбільше задоволення від перегляду презентацій своїх однокласників. 35% учнів відмітили, що їм складно було розробляти презентацію своєї родини, тому їм допомагали батьки та вчитель інформатики. Також серед учнів 6-Б класу 42% опитуваних зазначили, що їм було складно представляти презентацію своєї родини, а отже, відмічено недостатній рівень розвитку у учнів усного мовлення. Більшість учнів відмічають, що хотіли б іще приймати участь в такого типу уроках (69%), але серед учнів були й такі, які не виявилися прихильниками такої роботи. Я пов’язую такий стан речей з тим, що не сві діти мають можливість працювати за ком’ютером, або ж мають низький рівень володіння ним в силу свого віку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: