Сторінка
9

Бесіди з дітьми на різні теми

А напередодні 8 Березня всі діти вирішили подарувати своїм мамам і бабусям гарні квіти, які самі виростили. І тут Катруся розплакалася, навіть гарна сукня її не радувала. Дівчинці було страшенно прикро й соромно, що вона не зможе подарувати бабусі квітку. А Івасик узяв горщик із квіткою, приніс Катрусі й сказав: «Візьми, Катрусю, й подаруй своїй бабусі».

Катруся була дуже вдячна Івасикові, який вчинив як справжній друг.

Як ви думаєте, що важливіше: не забруднити сукню чи посадити квітку для бабусі? Чому Івасика можна вважати справжнім другом? Чи зміниться Катруся? Як?

Розв'язання проблемних ситуацій. Складання закінчень до мініатюр з попередньою їхньою інсценізацією «Жаднюга»

Маленьке цуценя загубило маму, воно голодне й плаче. Кошеня вирішило допомогти цуценяті. А тут якраз проходило товстеньке порося, жуючи булку. Кошеня попросило його поділитися булкою з цуценятком. А порося хрокнуло й відвернулося від них.

«Хвалько»

Стоїть на пеньочку заєць і кричить на всю галявину: «Я нічого не боюся! Як дам вовкові в ніс!». Раптом він побачив за кущами вовка та як дременув.

«Тривога»

Діти грали в доганялки. Один хлопчик, доганяючи товариша, упав. Лежить і не встає. Коли діти підійшли до нього, щоб допомогти, він підхопився й упіймав хлопчика, якого доганяв.

«Ябеда»

Хлопчик заважає іншим дітям будувати з кубиків хатку, ламає її. Коли діти його проганяють, він із плачем біжить скаржитися вихователеві.

Слухання історії «Одного разу в групі» з переходом до гри

Вихователька принесла кілька нових іграшок. Діти почали сваритися, викрикуючи: «Моя іграшка», «Я тобі не дам», «Іди від мене», — плакати й навіть битися. І раптом вихователька принесла ляльку Фею, яка сказала дітям: «Діти, давайте покажемо вашим новим іграшкам, які ви добрі й дружні. А для цього всі разом побудуємо «містки дружби». Хто з вас хоче будувати такий місток удвох, утрьох?

— А зараз візьміться за руки й підніміть їх угору. Погляньте — який у нас великий «Міст дружби». Тепер можна й улюблену пісеньку про дружбу заспівати. Ану, починаймо!

Вправа «Запитання — відповідь»

Через що діти найчастіше сваряться одне з одним? Чи знаєте ви, як краще запросити своїх друзів погратися? . Якими словами та вчинками ви завжди ображаєте своїх Друзів? Чому? Коли потрібно буде вирішити, хто ким буде в грі, як ви вчините, щоб нікого не скривдити? Чи добре, коли одна й та сама дитина повсякчас виконує головні ролі? Що робити? Які ігри, вірші, казки, мультфільми найбільше подобаються вашим друзям? Як ви радуєте своїх друзів? А вони вас? Хто може бути вашим другом (батьки, дівчатка, хлопчики, тварини)?

Пальчикова гра «Зустріч друзів»

Діти по черзі торкаються пальцями однієї руки до пальців другої, роблячи ними ніжні обертові рухи (за годинниковою стрілкою).

«Надішли листа»

Гравці стоять у колі, міцно тримаючись за руки. Ведучий — листоноша — у центрі кола. Він каже: «Я надсилаю лист від Сергійка до Оленки».

Сергійко починає передавати «лист». Він потискує руку своєму сусідові праворуч або ліворуч, той потискує руку наступному і так далі по колу, доки лист не дійде до Оленки. Мета листоноші --«перехопити» лист, тобто побачити, у кого з дітей він зараз перебуває. Дитина виконує роль листоноші доти, доки лист не буде «перехопленим». Бажано, щоб у ролі листоноші побувала кожна дитина.

«Пліч-о-пліч»

Три канати зв'язують разом у вузол або закріплюють на одному кільці. Кільце або вузол, від якого йдуть кінці канату, кладуть у центр кола, намальованого крейдою на майданчику діаметром не більше трьох метрів. Учасники стають уздовж свого канату, міцно взявши його в руки. За сигналом кожна команда тягне канат на себе, намагаючись перетягнути вузол або кільце за межі кола. Кому це вдасться, той і переміг.

«Повідомлення»

Діти діляться на дві рівні підгрупи. Кожна з них отримує пакет, який необхідно терміново доставити в штаб. На шляху безліч перешкод: пролізти через дугу; перескочити через куби; пройти вузьким містком, не замочивши ніг; тихо пройти повз вартового, не розбудивши його; підбігти до стільчика; «просигналити» й передати пакет дорослому.

У Сашка є кілька друзів. Одні живуть у його будинку, з іншими він зустрічається в дитячому садку (школі). Він любить гратися з друзями, зустрічатися на свята й просто так.

Сашко вміє ділитися іграшками, книжками, солодощами зі своїми товаришами. А ви?

Сашко пропонує:

намалювати стільчик дружби;

подумати й відповісти, чи є друзями Заєць та Вовк з мультфільму «Ну, постривай», Леопольд і мишенята з мультфільму «Кіт Леопольд», герої казки «Бременські музиканти». Чому? (Тому що .);

пригадати казки, оповідання, вірші, мультфільми, у яких друзі весело сміються, іноді плачуть, ображаються, лякаються, дивуються, посміхаються .

Бесіда на тему «Математика»

Що тримає в руках Сашко? Чому хлопчик узяв розмальовку з математики? Що в ній цікавого? Напевно, Сашко любить цифри, а цифри люблять його? Як ви про це здогадалися? Для чого потрібна математика? А якби діти не вивчали математику, що б з ними сталося?

Сашко вже знає, що математика допомагає пізнавати час, цінувати його.

«Як ми відчуваємо час?»

Педагог говорить:

— Діти, у мене є два пісочних годинники — на 3 хвилини й на 5 хвилин. Ви повинні виконати роботу за 3 хвилини й за 5 хвилин, але без годинників. Коли вам здасться, що час скінчився, тобто минули 3 хвилини або 5 хвилин, ви маєте припинити роботу й прибрати руки зі столу, а я перевірю, як ви визначили час.

1-ше завдання. З хвилини конструювати будинок з будівельного набору. Закінчити роботу, коли здасться, що 3 хвилини минуло. Оцінити своєчасність закінчення.

2-ге завдання. 5 хвилин робити з паперу коробочку: скласти аркуш, надрізати й склеїти. Закінчити роботу, коли здасться, що минуло 5 хвилин. Оцінити, хто правильно відчуває тривалість часу й устигає закінчити працювати.

3-тє завдання. 5 хвилин вирізати з паперу фігури, з яких потім скласти візерунок. Закінчити роботу, коли здасться, що минуло 5 хвилин. Оцінити, хто правильно відчуває тривалість часу й устигає закінчити роботу, вибираючи потрібний темп.

«Де які трикутники?»

У великому прямокутнику є два кола, які перетинаються. У різних місцях—у колах, точці перетину, поза колами — розташовані трикутники: чорні й білі, великі й маленькі. Питання

Де розташовані великі білі трикутники?

Де розташовані маленькі білі трикутники?

Де розташовані великі чорні трикутники?

Де розташовані маленькі чорні трикутники?

Гра «Відгадай за описом»

Дорослий просить дітей відгадати предмети, уважно прислухаючись до їхнього опису. . Овальний, зелений, росте на грядці . (огірок).

Квадратний, буває круглий, овальний, трикутний. Зроблений з дерева, буває з металу, пластмаси. У нього є чотири ніжки, але буває й три . (стіл). Білий, холодний, прямокутний . (холодильник).

Гра «Що важче»

Спочатку педагог просить порівняти за вагою контрастні предмети: пір'їнку й стілець, ляльку й ведмедика (двома руками, тільки лівою рукою). А потім діти порівнюють різні предмети, не торкаючись їх: подушку, папір, іграшки.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: