Сторінка
5

Проблеми експансії іноземного банківського капіталу в Україну

3. Українські банки будуть змушені збільшувати капіталізацію, застосовувати нові фінансові продукти кредитування для конкуренції з іноземними банками.

4. Маючи відповідні побоювання щодо приходу "брудного" капі­талу в Україну та запобігання спекулятивних операцій, необхідно:

• активно застосовувати законодавчі важелі, які на даний час вже іс­нують по боротьбі з відмиванням "брудних грошей";

• розробити відповідні нормативи щодо допущення філій іноземних банків на ринок України (рівень капіталу "материнського" банку та його рейтинг тощо);

• обмежити можливість здійснення спекулятивних ризикових опера­цій на ринку.

5. Вдосконалення законопроекту з метою запобігання втрати національної банківської системи. Як альтернативна пропозиція може бути розглянутий варіант включення до законопроекту норм щодо:

а) обмеження розміру іноземного капіталу в банківській системі України 25% від його загальної суми;

б) набуття чинності ст.24 (в частині відкриття філій іноземних банків) через 6 місяців після одержання Україною суверенного рейтингу не нижче “А”;

в) обмежити прихід іноземних банків по рейтингу (інвесторами повинні бути банки з рейтингом не нижче “А” або “АА”);

д) ввести квоти на інвестиції з однієї і тієї ж країни;

е) обмежити присутність в Україні капіталу іноземних державних банків.

  1. Найоптимальнішим вирішенням даної проблеми було б прийняття низки нових законів та змін до вже існуючих. Наведені зауваження АУБ свідчать про комплексність проблеми доступу іноземного капіталу в банківську сферу України. Зміни повинні торкатись не тільки Закону „Про банки і банківську діяльність”, а й інших законів, таких як закон „Про НБУ”, „Про оподаткування прибутку підприємств”, господарського кодексу тощо.

Список літератури.

1. "Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо філій іноземних банків)": Проект закону України № 7274 від 01.04.2005р // www.liga.net.

2. The banking act. – Poland, of August 29, 1997 // www.nbp.pl.

3. Грошова і банківська статистика // www.bank.gov.ua.

4. Прес-служба Асоціації українських банків // www.aub.com.ua.

5. Міхал Юрек, Павел Маршалек, Кафедра банківської справи, Економічна Академія в Познані: Вплив інтернаціоналізації на польську банківську систему // www.aub.com.ua

6. Ліневич Ю.В. Законодавче регулювання доступу та діяльності філій іноземних банків у країнах з перехідною економікою // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – №6(48).

7. Носарєва Л. Український банк у європейському огранюванні // Дзеркало тижня. – 2002. – №39(414).

8. Верников А. Иностранные банки в Восточной Европе // Международная экономика и международные отношения. – 2003. – №8.

9. Шакина А. Прямые иностранные инвестиции в странах Восточной Европы // Международная экономика и международные отношения. – 2003. – №2.

10. Карбовник А. М. Перспективи розвитку банківських послуг // Фінанси України. – 2002. – №7.

11. Шпиг Ф. І. Проблеми експансії іноземного банківського капіталу в Україну // Проблеми та перспективи розвитку банківської системи України. – 2005. – Т.14.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: