Сторінка
3

Надання кредитів фізичним особам на будівництво (банк Аваль)

Перевірка наявності та стану заставного майна проводиться шляхом огляду об’єкта застави, а саме:

· при перевірці житлового будинку або квартири кредитний працівник повинен особисто відвідати помешкання, яке знаходиться в заставі, впевнитись що його стан відповідає санітарно-технічним нормам (функціонують системи водопостачання, каналізації та електропроводки), немає ушкоджень та фізичного зносу (слідів пожеж, тріщин фундаменту, протікання покрівлі тощо);

· при перевірці автотранспорту кредитний працівник спочатку повинен впевнитись у відповідності наданого до перевірки автотранспорту й документів, які посвідчують право власності на нього, та даними, відображеними в договорі застави. Для цього необхідно перевірити відповідність кольору, марки та реєстраційного номеру, вказаного в технічному паспорті з номерним знаком, маркою, кольором на представленому до огляду автомобілі.

Після проведення перевірки стану заставного майна в присутності заставодавця, кредитний працівник складає Акт перевірки стану та наявності застави (Додаток 8), який підписує разом з заставодавцем. На випадок, коли перевірка заставного майна відбулась без присутності заставодавця (майно було надано до огляду третіми особами) кредитний експерт фіксує це в Звіті (Додаток 9) та ставить лише свій підпис. В Акті (Звіті) важливо відобразити стан заставного майна, як задовільний (автомобіль, який перевіряється, не має явних пошкоджень: вм’ятин, подряпин, ціле скло), незадовільний (квартира, яка перевіряється має пошкодження стін, даху, є явні пошкодження систем водопостачання, або автомобіль не може самостійно приїхати до банку, має подряпини, бите скло, чи інші частини кузова).

Якщо стан заставного майна незадовільний, кредитний працівник зобов’язаний повідомити про це начальника відділення (відділу). Останній, на власний розсуд, ініціює оцінку вартості заставного майна експертами банку з оцінки майна, які складають Акт перевірки стану та наявності застави. Якщо вартість заставного майна, що вказана в Акті, менша за поточну заборгованість Позичальника – Позичальник повинен або надати додаткове забезпечення або достроково здійснити повернення кредиту на суму не меншу ніж розходження між вартістю вказаною в Акті та поточною заборгованістю Позичальника.

Щорічно, кредитний працівник Банку перевіряє наявність договорів страхування. Копії договорів страхування кредитний працівник підшиває в кредитну справу позичальника.У випадку не подовження Позичальником (Покупцем) договорів страхування або несплати чергових страхових платежів, кредитний працівник по телефону, а у разі його відсутності письмово, повідомляє Позичальника (Покупця) про необхідність здійснити оплату страхування в обмежений строк (5 днів). Копія листа підшивається до кредитної справи. Якщо відбувся телефонний контакт – інформація фіксується в “Контрольному листі реєстрації телефонних дзвінків позичальнику з приводу страхування”. У разі нездійснення Позичальником (Покупцем) своїх зобов’язань щодо страхування об’єкту застави або власне життя в обумовлений строк, кредитний працівник зобов’язаний повідомити Страхову компанію, Службу безпеки Банку, начальника відділення (відділу) та підготувати розгляд справи на чергове засідання Кредитного комітету. Кредитним комітетом приймається рішення щодо подальшої роботи з Позичальником (Покупцем). У разі наявності у Позичальника несплати базових платежів за кредитом, Кредитний працівник діє згідно внутрішніх нормативних документів АППБ „Аваль”.

Стягнення заборгованості за рахунок заставного майна відбувається згідно чинного законодавства України та умов укладених кредитних договорів і договорів застав.

Транспортний засіб або нерухомість вивільняється з-під застави (розблоковується депозитний рахунок) при умові повного погашення заборгованості за кредитним договором – повернення суми кредиту, сплати відсотків, пені, інших штрафних санкцій. Для нерухомості, Кредитний працівник готує та подає нотаріусу, який посвідчував договір застави, лист-повідомлення про повне виконання Позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором.

В день отримання від відділення копії документів кредитної справи (згідно Глави 6), відповідальний працівник відділу забезпечення дирекції/філіалу передає разом з службовою запискою, яка реєструється у журналі вихідної кореспонденції, документи кредитної справи наступним відділам дирекції/філіалу:

Відділ безпеки (розглядає пакет документів не більше 3 робочих днів). Отримавши пакет документів (в тому числі копію паспорта, ідентифікаційного номеру та ліцензію на виконання землеоціночних робіт суб'єкта оціночної діяльності) начальник відділу безпеки призначає відповідального працівника та передає йому на опрацювання матеріали.

Відповідальний працівник відділу безпеки за підсумками перевірки Позичальника (Покупця) та/або Продавця (зокрема, перевірки відомостей та даних, викладених в анкеті, та іншої інформації, що стосується компетенції служби безпеки) готує висновок. Висновок підписується начальником відділу безпеки ЦО, відповідальним за проведення перевірки або начальником відділу внутрішньобанківської безпеки ОД/ОФ та реєструється в журналі вихідної кореспонденції для подальшої передачі в управління/відділ забезпечення. Відділ безпеки розглядає пакет документів не більше 3 робочих днів з моменту отримання всіх необхідних матеріалів.

Увага: Висновок відділу безпеки, щодо можливості кредитування фізичних осіб готується у випадках:

· Розмір кредиту більше 50 000 дол. США (або еквівалент в іншій валюті);

· Надані позичальником документи викликають сумнів щодо їх достовірності.

(пункт 9.1.1. викладено в редакції розпорядження Заступника Голови Правління “Райффайзен Банк Аваль” від 16.11.2006р №763Р-а.)

Висновок юридичного підрозділу (підрозділ розглядає пакет документів не більше 2 робочих днів) надається у випадках:

1. коли кредит надається за умови оформлення в забезпечення майна, гарантії або поруки юридичних осіб – з питань перевірки установчих документів, наявності повноважень керівників підприємств для укладання договорів забезпечення;

2. нестандартних умов надання кредиту, які потребують додаткового юридичного аналізу (наявність судових спорів щодо майна, яке пропонується в заставу, обтяження його орендою або іншими зобов’язаннями тощо);

Отримавши пакет документів, начальник юридичного підрозділу призначає відповідального працівника та передає йому на опрацювання матеріали.

Відповідальний працівник юридичного підрозділу за підсумками перевірки готує висновок щодо відповідності документів, наданих позичальником (його поручителем) для отримання кредиту, чинному законодавству України у тому числі, які засвідчують право власності позичальника (майнового поручителя) на майно, яке пропонується у заставу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: