Сторінка
11

Державна контрольно-ревізійна служба України і шляхи удосконалення її діяльності

Внесення пропозицій

по узагальненню

такого виробництва

з одночасним його

оподаткуванням

Термінове

інформування

правоохоронних

органів

 

Застосування

фінансових санкцій

і адміністративних

стягнень

 

Викриття

неформальної

економіки

Викриття

підпільної

економіки

 

Викриття

незаконної

економіки

 

Попередження тіньової економічної діяльності

Ревізія ( перевірка )

Рисунок.5. ДКРС у запобіганні виникнення тіньової економіки

Свою специфічну роль державна контрольно-ревізійна служба відіграє також у викритті і запобіганні виникненню “тіньової економіки”, яка визначається як економічна діяльність суб’єктів господарювання, що не враховується, не контролюється і не оподатковується державою, і не спрямована на отримання доходу шляхом порушення чинного законодавства ( рисунок .5).

Висновки

Підсумовуючи результати проведеного дослідження можна сформулювати ряд висновків теоретичного характеру:

1. У роботі прослідковано еволюцію контролю від його зародження до сучасних форм у демократичній державі із ринковою економікою. Виникнення контролю відбувається одночасно із виникненням держави, і його форми на певному історичному етапі тісно пов’язані із суттю держави:

а). Встановлено, що контроль з’явився вже на ранніх етапах розвитку суспільства та держави й слугував засобом регулювання виробництва й розподілу здобутих засобів життя. Відсутність у первісному суспільстві товарно – грошових відносин давала можливість здійснювати тільки кількісний контроль простих господарських процесів.

б). Перші форми державного фінансового контролю з’явилися біля 4000років до н.е., тоді, коли стародавні цивілізації Близького Сходу розпочали створювати високоорганізовані держави та налаштовувати господарську діяльність. Влада здійснювала облік доходів та витрат, збір податків, для чого виникла потреба контролю з метою зменшення витрат від помилок та шахрайства з боку некомпетентних або нечесних службовців.

в). В ході суспільного розвитку ускладнюються форми і методи державного контролю, які інтегрувалися у особливості конкретних історичних фінансово–бюджетних систем. Одну з перших таких систем, з яких практично пішли паростки сучасної моделі фінансового контролю, було розроблено і законодавчо закріплено за часів Київської Русі, в “ Руській правді “ Ярослава Мудрого, що діяла упродовж XI – XII століть.

г). В період феодалізму ще більшого значення набуває контроль за розрахунками між купцями і банками, у той же час виникає подвійна бухгалтерія, яка сприяє отриманню феодалами додаткового продукт, контролю за їх витратами та прибутками, зберіганням особистої власності.

д). З моменту становлення демократичних інститутів, контроль набуває рис не просто державного, а загальносуспільного нагляду за діяльністю держави та її органів.

е). Значними особливостями характеризувався державний контроль У Радянському Союзі. У цей період існувала потужна система тотального контролю в основі якої було прагнення міністерств і відомств, партії в цілому, вирішувати все зверху, повністю контролювати дії підприємств і організацій. Це визначало направлення контролю на те, щоб проводити якомога більше різноманітних перевірок і обстежень. Держава мала потужні органи контролю, за якими законодавчо були закріплені широкі повноваження на проведення ревізій і перевірок і майже не обмежені права по накладанню дисциплінарних стягнень, аж до звільнення керівників з займаної посади і передачі матеріалів про зловживання в слідчі органи.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: