Сторінка
3

Валютний контроль та організація торгівлі іноземною валютою

Заявка на участь у Торговельній сесії має подаватися Національному банку України в день проведення Торговельної сесії до її початку. Уповноваженому банку (уповноваженій фінансовій установі) забороняється брати участь у Торговельній сесії без отримання підтвердження Національного банку України про прийняття Заявки.

У Заявці уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) за кожною іноземною валютою першої групи Кла­сифікатора визначає обсяг її купівлі або продажу (забороняється брати участь у Торговельній сесії одночасно як продавець І як покупець тієї ж самої Іноземної валюти). Перевищувати зазначений у Заявці обсяг купівлі Іноземних валют під час Торговельної сесії забороняється.

Дозволяється під час Торговельної сесії замість валюти однієї з країн - членів Європейського Валютного Союзу[1] купити (продати) валюту іншої країни - члена Європейського Валютного Союзу за таких умов: вид операції (купівля, продаж), зазначений у заявці, не змінюється; уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) бере участь у Торговельній сесії лише як прода­вець або як покупець валюти.

2.2. Порядок та умови проведення уповноваженими банками й уповноваженими фінансовими установами операцій з . готівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України визначаються окремими нормативними актами Національного банку України.

Дозволяється купівля уповноваженими банками та уповноваженими фінансовими установами готівкових іноземних ва­лют за безготівкові (готівкові) іноземні валюти тієї ж групи Класифікатора та/або безготівкові (готівкові) гривні за угодами "тод", "том", "спот" для забезпечення роботи власних кас із метою виконання зобов'язань перед власними клієнтами.

Уповноважені банки та уповноважені фінансові установи України мають право здійснювати через касу банку та власні пункти обміну іноземної валюти операції купівлі-продажу готівкової іноземної валюти 2-ї і 3-ї груп Класифікатора Іноземних валют Національного банку України за наявності угоди між уповноваженим банком або уповноваженою фінансовою установою України та іноземним банком-кореспондентом про зарахування зазначеної Іноземної валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку або уповноваженої фінансової установи України. Юридичні особи-резиденти, що здійснюють операції купівлі-продажу Іноземної валюти ж пунктах обміну іноземної валюти на підставі агентських угод з уповноваженими банками України, мають право здійснювати операції купівлі-продажу готівкових російських рублів.

(Уповноважені банки та уповноважені фінансові установи України, які не мають прямого кореспондентського рахунку в іноземному банку у валютах 2-ї і 3-ї груп Класифікатора іноземних валют Національного банку України, можуть здійснювати операції купівлі-продажу зазначених вище валют за наявності в них відповідного кореспондентського рахунку та угоди на інкасацію такої іноземної валюти в іншому уповноваженому банку України, який уклав відповідну угоду.

Операції я продажу готівкової іноземної валюти через касу банку та пункти обміну іноземної валюти на ціпі, не передба­чені пунктами 2.5 - 2.9 Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, здійснюються лише в межах Іноземної валюти, купленої через касу банку та пункти обміну іноземної валюти.

2.3. Підставою для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України при розрахунках з нерезиден­тами за торговельними операцій вважаються такі документи:

- договір з нерезидентом, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства України, або інший документ, який згідно з чинним законодавством України мас силу договору;

2.5. Підставою для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України резидентами (юридичними особами та фізичними особами, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, крім постійних представництв нерезидентів) при здійсненні неторговельних операції вважаються такі документи:

а)заявки розрахунком витрат:

- на відрядження за кордон;

- на експлуатаційні витрати транспортних засобів, що виконують рейси за кордон;

б) документи, які мають силу договору і можуть використовуватись контрагентами-нерезидентами згідно з міжнародною практикою:

- для оплати участі в міжнародних виставках, конгресах, симпозіумах, конференціях та інших міжнародних зустрічах;

- для оплати за навчання, лікування, патентування тощо;

- для оплати митних платежів;

абзац п'ятий підпункту "б" пункту 2.6 виключено

- для відшкодування витрат судових, арбітражних, нотаріальних, правоохоронних органів іноземних держав;

в) укладені трудові договори (контракти) з нерезидентами;

г) рішення судів про оплату за межі України пенсій, аліментів, штрафів тощо;

г) угоди між пенсійними фондами про переказ за межі України пенсій в іноземній валюті;

д) угоди між поштовими адміністраціями про оплату за межі України поштових переказів.

У випадках, передбачених підпунктами "а" та "в" та абзацами 2, 3 підпункту "б" цього пункту, надається довідка Держав­ної податкової адміністрації (інспекції), в якій резидент зареєстрований як платник податків, що передбачена в абзаці шостому пункту 2.3 Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: