Сторінка
5

Особливості Інтернет-страхування

Державні органи розробляють усе більш складні програми для боротьби зі страховим шахрайством і роблять покарання за здійснення цього злочину усе більше суворим. Однак, на думку Джері Райлі, цього недостатньо, тому що будь-яке покарання блякне на фоні потенційної вигоди, що може принести шахрайство. Оскільки покарання найчастіше не порівнянне з масштабами вигоди, імовірність бути пійманим рідко зупиняє шахраїв.

Марті Неврла (Marty Nevrla), директор відділу по розслідуваннях страхового шахрайства в страховому департаменті Арканзасу, вважає, що право встановлювати покарання за страхове шахрайство залишиться за владою штатів і не буде передано федеральній владі, поза залежністю від того, на який рівень піднімуться проблеми регулювання страхового ринку. Марті Неврла пояснює це тим, що у федерального уряду не вистачає ресурсів для боротьби зі страховим шахрайством. „федерали не хочуть брати на себе цю роботу - у них просто не вистачає людей“, - говорить він.

Два підкомітети Комісії з фінансових послуг США займаються створенням функціональної інформаційної мережі для боротьби із шахрайством. Ця мережа дозволить фахівцям, що розслідують випадки шахрайства в сфері фінансових послуг, обмінюватися інформацією про поточні розслідування й дисциплінарні акти, що допоможе краще координувати зусилля по боротьбі зі шахрайством.

Шахрайство з використанням електронної торгівлі ще не досягло максимально можливих розмірів, тому що в цій галузі страховики ще не ведуть досить активної діяльності, вважає Марті Неврла. Більшість страхових компаній ще не скористалися перевагами обробки транзакцій у режимі он-лайн, основною причиною чого, на думку фахівців, є складнощі, пов'язані із продажем страхування. „якщо хтось захоче купити акції підприємства або товари через Інтернет, із цим не виникне проблем - були б гроші, - говорить Марті Неврла. - А при купівлі страхових продуктів клієнт може виявити, що страховик не хоче продавати свій товар. Для страхової компанії це не просто операція з готівкою: страховик бажає знати, кого страхує“.

Той факт, що страхова галузь порівняно повільно освоює ринок електронної торгівлі, насправді може принести вигоду страховикам, тому що вони встигнуть краще підготуватися до виявлення шахрайства. „це гарний спосіб перевірити, чи може страхова галузь вирішувати проблеми завчасно, без авралів“, - говорить Марті Неврла. На його думку, розвиток технології надає страховикам і органам влади відмінну можливість вести спільну боротьбу із шахрайством в індустрії. „державні органи й страховики перебувають на самих ранніх стадіях співробітництва, - відзначає Марті Неврла. - Ми з нетерпінням чекаємо внеску страховиків у справу боротьби зі страховим шахрайством, тому що допомагаючи їм, ми допомагаємо й собі. Працюючи спільно, ми можемо визначити проблеми й підготуватися до них заздалегідь“.

На думку Джима Спіллера, виконавчого віце-президента Національного бюро по боротьбі зі страховою злочинністю (National Insurance Crime Bureau, NICB), необхідно вжити заходів для запобігання шахрайству по обидва боки страхової угоди. „існує два види страхового шахрайства в режимі он-лайн - необґрунтовані претензії з боку клієнтів і страховики-фантоми, компанії, яких насправді не існує“, - говорить Джим Спіллер. На сьогоднішній день NICB приділяє особливу увагу страхуванню автомобілів, тому що цей вид страхування найбільш привабливий для шахраїв. „ціни на страхування автомобілів помітно відрізняються, від порівняно однорідних цін на страхування будинків, - заявляє Джим Спіллер. - Ця розмаїтість у цінах призводить до того, що покупець шукає найнижчу ціну й охоче проводити пошук у режимі он-лайн. Через прагнення купити товар подешевше споживач легко може стати жертвою фірми-афериста“.

З іншого боку, існує шахрайство й з боку покупця, відзначає Джим Спіллер. Особливо активно орудують шахраї з використанням кредитних карточок. Для боротьби з несумлінними клієнтами великі страхові компанії розробляють програмне забезпечення, здатне аналізувати дані й визначати ймовірні випадки шахрайства.

За словами Джері Райлі, при проведенні аналізу представники Conning & Co найчастіше виявляли обмани в претензіях за полісами страхування здоров'я, тому що такі претензії часто пред'являють страховикові через Інтернет. Найчастіше страховики одержують численні претензії від людей, які називають себе докторами й використовують підроблені записи. Діяльність шахраїв у страхуванні здоров'я в 1999 р. призвела до збільшення страхової премії на 61.4 млрд дол.

Джері Райлі вважає шахрайство в режимі онлайн „справді масштабним явищем“. „не потрібно думати, що мова йде про одиниці страхувальників, які хитрять, заповнюючи претензію“. Що ж стосується загального рівня шахрайства, то „якою б не була оцінка, вона завжди буде занижена. Запитувати в людини, чи шахраює вона, так само даремно, як запитувати у водіїв, чи перевищують вони швидкість“, - говорить Джері Райлі.

Також, шахрайство з використанням Інтернету стало приймати загрозливі розміри, особливо в найбільш розвинені в інформаційному плані країнах. В США ФБР і Департамент юстиції відкрили спеціальний сайт - Центр скарг на шахрайство в Інтернеті. Уже підтверджено, що в декількох тисячах випадків Інтернет прямо або побічно використовувався для шахрайства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Страхування»: