Сторінка
15

Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні

У Великобританії на ринку страхування також діють багато іноземних комрпаній, з якими тісно британські співпрацюють. Невеликі британські компанії , як правило,обмежують діяльність територією своєї країни. Більшість великих компаній, що займаються загальним страхуванням, працюють також за кордоном, діючи через філії, агенції чи пов¢язані з ними місцеві фірми.

У Великобританії існубть дві форми страхових компаній: приватні та спільні.

Приватні компанії - з граничною відповідальністю та акціонерним капіталом. У цих компаніях акціонери мають істотніше право на отримання прибутку компанії. Більшість страхових компаній у Великобританії є приватними.

Спільні компанії - належать власникам страхових полісів та існують для одержання прибутку. Вони створені для користі власників полісів. Ці крмпанії займаються страхуванням життя і становлять третину ринку всього страхування життя.

Окреме місце на британському страховому ринку посідає компанія "Ллойд". Дуже часто "Ллойд" називають страховою компанією, але з юридичного погляду це не зовсім правильно. "Ллойд" - це корпорація, яка об¢єднує приватних осіб, кожна з яких приймає страхування на свій ризик та несе персональну відповідальність за прийняті зобов¢язання всім своїм майном. "Ллойд" можна назвати провідним страховим ринком світу, надходження на якому складають 20 мільйонів фунтівстерлінгів за кожний робочий день. Портфель "Ллойда" формується, поряд з традиційними ризиками, за рахунок об¢єктів страхування, яких не можуть прийняти акціонерні страхові компанії. Річний вклад "Ллойда" в економіку Великобританії перевищує 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Тепер членами "Ллойда" є близько 30000 чоловік у 70-ти країнах світу. Його члени згруповані в 370 синдикатів. Синдикати формуються за визначиними видами страхування: страхування морського транспорту, вантажів, атомних ризиків і т.п. На чолі кожного синдикату стоїть андеррайтер - особа, уповноважена страховою компанією або синдикатом приймати на страхування ризики. Андеррайтер відповідає за формування страхового портіеля страховика. Ризик приймається на розміщенні в синдикаті-лідері за даним видом страхування. Відповідальність за прийнятий ризик та сума премії розподіляються між всіма членами синдикату пропорційно розміру сум, внесених ними для забезпечення страхових операцій синдикату. Потім ризик розміщується в інших аналогічних синдикатах, які повністю підпорядковуються рішенню лідера та приймають на свою відповідальність визначену суму на ризик, але ця сума дещо нижча, ніж у синдикаті-лідері. Розміщення ризику триває до повного покриття страхової суми.

Слід відмітити, що хоча між синдикатами "Ллойда" є конкуренція, головним чинником є кооперація для здійснення однієї мети - забезпечення інтересів страховиків та високої репутації "Ллойда".

3.2 Страховий ринок Франції

Французький страховий ринок зазнав значних змін за останні 20 років - з розміщенням контрактів на 30 млрд. FF у 1970 році до 504 млрд. FF у 1992 році. Ця тенденція зростання була особливо помітна в секторі страхування життя та капіталізації. Проникнення в національну економіку поки що є неповним: за кількістю страхових контрактів Франція на 9-му місці, а за всіма секторами разом - на 12-му місці, якщо виражати страхові контракти у відсотках сдо ВВП серед розвинутих країн Заходу.

Нині розширюються нові ринки: страхування комп¢ютерних систем та мереж, страхові випадки в медицині тощо. Поява банківського тсрахування та відносна деспеціалізація каналів страхового поширення привели до стандартизації страхових послуг, особливо в галузі полісів страхування життя. Зацікавленість страховим ринком зумовлює той факт, що інвестиції у страхування стали головними інвестиціями французьких сімей. За останні 10 років інвестиції у страхування зросли з 10% до 59%.

Розвитку маркетингу страхових послуг у Франції срияє велика різноманітність каналів: пряме поширення, наймані агенти, а також брокери, які групуються в досить великіоб¢єднання. Поширення та маркетинг здійснюються також через банківський ринок збуту та інші фінансові мережі. У 1993 році у французькій страховій індустрії працювало близько 211100 чоловік, що становить приблизно 1% від працездатного населення.

Французькі компанії взаємного страхування посіли значну частину ринку поряд з найнятими агентами традиційних компаній. Їхня частина на ринку становить: 19,1% від усіх нових премій; 12,1% від нових премій у страхуванні життя; 39,4% від премій в інших видах страхування; 50% від нових премій у страхуванні автотранспорту; 40% від комбінованих контрактів з власниками будівель.

Французькі брокери зареєстровані в Комірційному регістрі як лідери, але під назвою: Страхова брокерська діяльність. У брокерській справі бере участь велика кількістькомпаній. Брокерами можуть бути як приватні особи, так і фірми. Від імені всіх клієнтів вони вибирають страховика та виступають у даному разі як радники. В 1993 році за брокерами стояло 7% сектора страхування життя та 18% сектора інших видів страхування при загальній чисельності брокерів 4200 чоловік. Порівняно з іншими країнами, французькі брокери мають велику частку ринку. В найближчому майбутньому вони будуть відігравати значнішу роль завдяки змінам у структурі, злиттю та змінам у формуванні капіталу.

Страхові агенти за наймом створюють реальну присутність на ринку, знаходячись близько від своїх клієнтів. Вони найактивнішіт у сфері індивідуального страхування, не пов¢язаного зі страхуванням життя, а також у страхуванні малих та середніх компаній. З 1980-х років чисельність страхових агентів почала значно зменшуватись. Якщо в 1960-х роках агенти за наймом розподіляли 855 страхових послуг, то в 1990-х - тільки 410. Однак вони все ще залишаються лідерами з продажу страхових полісів, які не належать до страхування життя, а у сфері страхування життя володіють часткою ринку 17 відсотків.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Страхування»: