Сторінка
2

Кросворди та вікторини на біблейську тематику

Слово 5

Багато бо хто, що про них я вам часто казав, а тепер говорю навіть плачучи, поводяться, як вороги хреста Христового, їхній кінець - то за­гибель. [Фил. 3:18-19]

По горизонталі; 1 - зимове свято відоме обрядовими співами і народними театраль­ними дійствами; 3 -стиль у церковній архітектурі XII-XV століть особливо поширений у Західній Європі; 4 - гора до якої пристав ковчег Ноя після закінчення потопу; 6 -чернець Києво-Печерського монастиря, який написав літопис Руси-України, життє­писи святих Бориса та Гліба, Святого Теодосія Печерського; 8 - намет збудований Мойсеєм за вказівкою Бога, який служив похідним храмом для народу обраного під час мандрів пустелею; 9 - напівкруглий виступ в стіні церкви перекритий напів-куполом (напівбанею);

По вертикалі: 1 - Київський митрополит, за якого у 1596 році в Бересті проголошено відновлення єдності Української Церкви з Римським престолом; 2 - гора поблизу Єрусалиму, на якій в Гетсиманському саду часто молився Ісус Христос; 3 - суддя Ізраїлю, який вночі з невеликим загоном, озброївшись порожніми глечиками, смолос­кипами і трубами несподіваним нападом вщент розбив мідіан; 5 - Бог єдиний у трьох особах; 7 - дружина патріарха Ісаака; 8 - один із дарів принесений немовлятку Ісусові царями.

Слово 6

Тут підійшов Петро й каже до Нього: «Господи! Коли мій брат згрішить супроти мене, скільки разів маю йому простити? Чи маю до сімох разів прощати?» Ісус промовив до нього: «Не кажу тобі: До сімох разів, але - до семидесяти раз по сім». [Mm. 18:21-22]

Та виявляється, що не так просто прощати. Подати милостиню, допо­могти в потребі - це ще інколи можна, але от простити .?! І чому власне я маю прощати?! Відповідь здається не складна - щоб припинити поширення зла. Набагато складніше застосувати її стосовно себе. Дехто твердить, що прощати (хоч це підміна понять) треба в будь-якій життєвій ситуації: коли тебе обра­зили, не віддали боргу, пограбували, коли відбирають життя тобі чи твоїм дітям, коли зневажають народ, Церкву. Але ж не завжди мовчання спиняє зло. Коли Христа ображали особисто, як людину, Він прощав, але коли знеслав­лювали храм Божий, він вдавався до рішучих дій.

Чи треба прощати? Так, постійно і завжди коли це стосується мене осо­бисто, і навпаки, коли я бачу, що чиниться лихо ближньому, народу, Церкві, то не маю права мовчати. Коли ми прощаємо особисті образи, то щоразу уподібнюємось Христу, сходячи на свою маленьку Голгофу. І коли стаємо в обороні чиїхось потоптаних прав, то як і Він ідемо до бою зі злом.

А коли прибули на те місце, що звуть «Череповище», розп'яли тут Його та злочинників, - одного праворуч, а одного ліворуч. Ісус же промовив: «Отче, відпусти їм, - бо не знають, що чинять вони!» [Лк. 23:33-34]

1 - спеціально випечений хлібець із написом «1C ХС НІ КА», який священик уживає для здійснення Божественної Літургії; 2 - молитовна мандрівка до святого чи відпустового місця; 3 - акт очищення людства від гріха ціною хресної жертви Ісуса Христа на Голгофі; 4 - свійська тварина, з якою Ісус Христос часто порівнював своїх учнів і послідовників; 5 - місто, в якому загинули і поховані апостоли Петро і Павло; 6 -найбільша і наймогутніша ріка Єгипту від якої залежав весь його добробут; 7 -полотно, в яке був загорнений Ісус Христос після розп'яття і на якому дивним чином після воскресіння відбилось Його зображення.

Слово 7

Чи потрібно причащатись? Дехто каже що ні, що це повинні робити тільки вибрані. Вони говорять, що Христос на Тайну Вечерю запросив лише своїх найближчих учнів і там встановив це таїнство (в їхньому розумінні обряд) тільки для окремих членів Церкви. Але запитайте їх чи міг Христос в ма­леньку світлицю запросити увесь Єрусалим, або навіть усіх своїх послідов­ників? Запитайте чому Христос благословляючи чашу не сказав «пийте з неї учні найближчі» або «вибрані» але наголосив «пийте з неї всі»? Але найго­ловніше, запитайте чи хочуть вони мати життя вічне? і тоді порадьте їм уважно прочитати шостий розділ Євангелії від Івана.

1 - ряди ікон розміщені поверхами один над одним у вигляді стіни, яка відгороджує вівтар від храму вірних: 2 - остання священна велика війна між Богом і силами сатани;

3 - найвищий керівний орган єврейського народу, який засудив Ісуса Христа на смерть;

4 - перша і найбільша мурована у Києві церква, збудована князем Володимиром, на яку він офірував значну частину своїх прибутків; 5 - вчинок Юди, через який розп'ято Ісуса Христа.

Слово 8

Багато хто, дивлячись на нинішнє життя, говорить собі: довкола лише жорстокість, в людях не залишилось й краплі милосердя, напевно це вже надходить кінець світу. Але погляньмо в історію - в усі епохи існували брутальність і жорстокість, підлість і зло. Але й у кожній епосі знаходилось чимало щедрих, добрих, милосердних людей. Є вони і сьогодні, є і завжди будуть, бо на них тримається світ, бо якщо б вони раптом зникли то направду тоді б уже настав «кінець світу».

Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний! [Лк. 6:36]

То ж коли побачиш людину в біді - не дивись ким вона тобі є: ворогом чи другом. Згадай, що вона як і ти є образом і подобою Божою, що у ній як і в тобі живе Дух Святий. Змилосердися і допоможи їй не чекаючи за це жодної нагороди. Радій, бо нагорода тобі буде велика від Господа Бога.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Релігія, релігієзнавство»: