Сторінка
6

Відкриті та закриті акціонерні товариства

Крім названих у даній статті відомостей, у повідомленні рекомендується вказувати:

• найменування органу, що скликає збори (правління, спостережна рада або акціонери, що володіють більш як 10 % голосів);

• місце, де можна ознайомитися з документами, що стосуються порядку денного;

• телефон, за яким можна одержати додаткові відомості;

• перелік документів, які необхідно мати акціонерам або їхнім представникам для реєстрації як учасників зборів;

• місце і час реєстрації учасників зборів і видачі їм бюлетенів. Повідомлення публікується в друкованому органі за місце­знаходженням товариства, а також в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради ("Голос України"), Кабінету Міністрів України ("Урядовий кур'єр") або Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку ("Українська інвестиційна газета", "Цінні папери України"). Повторне повідомлення не є обов'язковим і може публікуватися за рішенням правління (організаційного комітету) у будь-якому друкованому органі (необов'язково офіційному). Крім публічного повідомлення про скликання загальних зборів акціонерів, кожен акціонер — власник іменних акцій має персонально сповіщатися про скликання загальних зборів способом, визначеним у статуті, — рекомендованим листом, кур'єром тощо. Повідомлення вва­жається надісланим своєчасно, якщо воно передане без­посередньо акціонеру або здане для відправлення до поштової організації не пізніш ніж за 45 днів до зборів. Дата передачі повідомлення визначається за штемпелем поштового відділення відправника.

Крім обов'язкового надання інформації та матеріалів стосовно загальних зборів згідно з вимогами чинного за­конодавства, таку інформацію та матеріали товариствам доцільно також розміщувати в мережі Інтернет, зазначаючи адресу в мережі Інтернет у повідомленні про проведення загальних зборів.

Якщо порядок денний включає питання, що є підставою для акціонерів, які на загальних зборах не голосували "за" під час прийняття певного рішення або які голосували "проти" (залежно від того, що саме передбачено статутом товариства), вимагати викупу товариством належних їм акцій, відомості про це питання та таке право слід включати до повідомлення про проведення загальних зборів.

Не пізніше як за ЗО днів до дати проведення зборів кожен акціонер може запропонувати включити додаткові питання (частини питань) до порядку денного. Пропозиція вважається поданою своєчасно, якщо вона в зазначений строк передана безпосередньо правлінню, організаційному комітету або здана поштовій організації. Внесення змін до порядку денного з ініціативи органів управління акціонерного товариства, держав­них органів (крім як за рішенням суду), юридичних та фізичних осіб, що не є акціонерами товариства, не припускається. Пропозиції акціонерів щодо порядку денного можуть сто­суватися тільки доповнення його тим або іншим питанням (частиною питання). Акціонерами не можуть пропонуватися зміна формулювання питання або виключення питання з порядку денного.

Усі пропозиції, що своєчасно надійшли, розглядаються правлінням, яке підтверджує остаточний варіант порядку денного. Правління наділене правом відхиляти пропозиції акціонерів щодо порядку денного, за винятком пропозицій, поданих акціонерами, що володіють на день подачі пропозиції в сукупності більш як 10 % голосів.

Остаточний варіант порядку денного доводиться до відома акціонерів установленим статутом способом не пізніше ніж за 10 днів до початку роботи зборів (таке повідомлення не є обов'язковим, якщо порядок денний не був змінений).

Акціонерам у період від дати публікації про скликання загальних зборів до дати його проведення має бути надана можливість ознайомитися з документами, пов'язаними з порядком денним загальних зборів. Для цього правління (організаційний комітет) мусить виділити приміщення, в якому акціонери зможуть ознайомитися з інформацією, виділити осіб для його обслуговування, сформувати пакет документів, що повинні надаватися акціонерам виготовити необхідну кількість копій пакетів документів, щоб акціонери могли вільно і без зайвої затримки в нормальних умовах вивчити інформацію, що їх цікавить.

Порядок, терміни та умови надання матеріалів, пов'язаних з порядком денним (наприклад, можливість їх одержання поштою за запитом акціонера), доцільно закріплювати у статуті або внутрішньому положенні товариства, що приймається загальними зборами акціонерів.

Строк до дня проведення загальних зборів, за який усі матеріали, пов'язані з порядком денним, мають бути готовими для ознайомлення з ними акціонерів, повинен бути досить великим, щоб в акціонерів було достатньо часу до загальних зборів для аналізу матеріалів, отримання консультацій та, за необхідності, висунення пропозицій до порядку денного (рекомендується не менше ніж 30 днів до дати проведення зборів).

Матеріали, що стосуються питань порядку денного, вклю­чених за пропозиціями акціонерів, повинні бути готовими для ознайомлення з ними акціонерів не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів.

Документами, пов'язаними з проведенням загальних зборів, можуть бути будь-які документи, що можуть допомогти акціонеру усвідомити сутність питань, які розглядатимуться зборами, і наслідки прийняття рішень за даними питаннями.

Такими документами можуть бути:

• при виборах в органи правління акціонерного товариства — інформація про кандидатів;

• при затвердженні річної фінансової звітності—документи, що складають річну фінансову звітність, висновки ревізійної комісії, аудитора (аудиторської фірми); рекомендації спосте­режної ради;

• при затвердженні проектів внутрішніх нормативних актів товариства — проекти даних нормативних актів; рекомендації спостережної ради;

• при затвердженні угод, укладених головою правління, — копія договору, висновок ревізійної комісії, рекомендації спостереженої ради;

• при ухваленні рішення про реорганізацію — проекти угод про реорганізацію, установчих документів юридичних осіб — правонаступників, техніко-економічне обґрунтування, ре­комендації спостережної ради і т.д.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: