Сторінка
14

Відкриті та закриті акціонерні товариства

г) затвердження щорічних кошторисів, штатного розкладу і посадових окладів працівників товариства (крім членів органів управління);

д) організація ведення бухгалтерського обліку і звітності товариства, подання щорічної фінансової звітності на за­твердження загальних зборів акціонерів;

є) організація скликання і проведення загальних зборів акціонерів, затвердження порядку денного зборів (після узгодження із спостережною радою) та інші повноваження.

Рішеннями загальних зборів акціонерів правлінню можуть передаватися повноваження загальних зборів, окрім повно­важень, що становлять виключну компетенцію зборів.

Статутом може закріплюватися інше співвідношення компетенції голови правління як одноособового керівника товариства і правління як колегіального виконавчого органу. При цьому важливо пам'ятати, що голова правління не є органом управління товариства, а тому йому не може бути передана від правління так звана "делегована компетенція", тобто на його вирішення не можуть передаватися питання, що законом віднесено до компетенції загальних зборів чи спостережної ради і які передані до компетенції правління товариства.

Рішення і розпорядження правління, видані в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання всіма працівниками товариства.

Організація роботи правління

Правління є постійно діючим органом, члени якого ви­конують покладені на них функції в окремих сферах управління діяльністю товариства і зобов'язані брати участь у чергових і позачергових засіданнях правління. Рішення правління прий­маються тільки на його засіданнях.

Засідання правління можуть проходити шляхом без­посереднього зібрання членів правління в одному місці або з використанням конференц-телефону або інших засобів зв'язку, шо дають можливість учасникам засідання чути одне одного.

На першому засіданні правління обираються заступник голови і секретар правління.

Порядок проведення засідань правління, визначення порядку денного, кворум, необхідний для прийняття рішень, порядок голосування мають бути докладно визначені в статуті товариства або іншому його нормативному акті.

Під час голосування кожен із членів правління має один голос. Рішення приймаються звичайно простою більшістю від числа осіб, що беруть участь у засіданні.

Секретар правління веде протокол засідання, що під­писується ним і головою правління і підшивається до книги протоколів засідань правління. Книга протоколів або засвідчені виписки з неї повинні надаватися для ознайомлення акціонерам товариства в порядку, визначеному статутом або іншим норма­тивним актом товариства [84, с. 209 — 211].

Використана література

  1. Акціонерні товариства. Залучення інвестицій.-Київ, “Українська інвестиційна газета”,1997р.
  2. Беренс В.,Хавранек П.М. Руковоцтво по оценке эффектиности инвестиций.-Москва, “ИНФРА - М”,1995р.
  3. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент.-Киев, “ИНТЕМ ЛТД”,1995р.
  4. Королько В.Г. Основи паблік рілейшнз: Посібник.-Київ: Інститут соціології НАН України, 1997р.
  5. Пересада А.А. Основы инвестиционной деятельносты.-Киев, “Либра”,1996р.
  6. Управление проектами. Учебник для вузов./Под ред. Шапиро В.Д./- Москва, С пб “ДваТРИ”,1996р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: