Сторінка
2

Реструктуризація

Злиття кількох підприємств в одне-означає об’єднання підприємства яке перебуває у фінансовій кризі, з іншим фінансово стійким підприємством.

Етапи реорганізації суб’єктів господарювання

Перший етап - прийняття рішення вищими органами підприємств, що реорганізуються, про обраний спосіб реорганізації.

На другому етапі між суб’єктами укладаються угода про умови реорганізації.

Третій етап – перевірка фінансово-господарської діяльності обох підприємств аудиторською фірмою.

Четвертий етап – проведення засновницьких зборів юридичної особи, яка виникає в результаті злиття.

На п’ятому етапі реєструється емісія акцій в ДКУПФР та публікується інформація про емісію акцій АТ, створюваного злиттям.

Шостий етап. Збори засновників новоствореного підприємства затверджують його статут та інші засновницькі документи.

На сьомому етапі остаточно узгоджуються та підписуються передавальні баланси між підприємствами-посередниками та підприємством-правонаступником.

Восьмий етап – вилучення підприємств-правопопередників із державного реєстру.

Основним документом, який визначає права та обов’язки сторін у процесі реорганізації має забезпечувати оперативне її здійснення, а також безперебійну роботу відповідних підприємств, є угода про умови проведення реорганізації.

Приєднання – це спосіб корпоративної реконструктуризації, яка передбачає приєднання всіх прав та обов’язків однієї або кількох юридичних осіб – правопоредників до іншої юридичної особи-правонаступника.

Принципова різниця між злиттям та приєднанням полягає в тому, що в першому випадку всі майнові права та обов’язки кількох юридичних осіб концентруються на балансі підприємства, яке створюється, а в другому – на балансі підприємства, що вже функціонує на момент прийняття рішення про приєднання.

Під час реорганізації підприємства слід враховувати те, що передача основних фондів від одного підприємства іншому не обладається податком на додану вартість лише в тому випадку, якщо передача основних фондів здійснюється як внесок одного підприємства в статутний фонд іншого підприємства.

Найважливішим документом, який складається під час реорганізації підприємств, є передавальний баланс, а розподільний – у разі поділу чи виокремлення.

Передавальний баланс – це баланс підприємства що реорганізаційне на день припинення його діяльності.

Розподільний баланс – це баланс на день припинення його діяльності, в якому окремими стовпцями відбиваються активи і пасиви, розподільні між ними і підприємствами – правонаступниками.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: