Сторінка
4

Звіт про виробничу практику на приватному підприємстві „ЛГМ”

8. Принцип повного висвітлення полягає в тому, що фінансова звітність повинна включати всю інформацію про фактичні та потенційні результати господарських операцій підприємства. Тому фінансова звітність не обмежується лише основними формами фінансової звітності, а містить ще й примітки.

9. Принцип послідовності - підприємство повинно застосовувати від періоду до періоду обрану для обліку політику.

Дотримання цього принципу є передумовою порівняння фінансових звітів, адже користувачі отримують можливість визначити положення різних облікових політик бухгалтерського обліку щодо схожих операцій та інших подій, які використовуються одним і тим же підприємством або різними підприємствами протягом певних звітних періодів.

10.Принцип превалювання сутності над формою - операції повинні обліковуватися відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної Форми.

Сутність операцій та інших подій не завжди відповідає тому, що випливає з їх юридичної форми. Наприклад, наше підприємство може передати актив іншій стороні таким чином, що подальше використання майбутніх економічних вигод, втілених в цьому активі, залишиться за даним підприємством. За таких обставин відображення цієї операції як продажу не відповідатиме її суті.

Принципи фінансової звітності є основоположними правилами ведення бухгалтерського обліку, фінансової звітності на ПП ”ЛГМ”.

2.3 Складання фінансової звітності

У бухгалтерському обліку для ПП ”ЛГМ” дуже важливим є правильне відображення здійсненої господарської операції в облікових регістрах, оскільки таким чином формується інформація про діяльність підприємства. Узагальнення цієї інформації - одна із найбільш відповідальних робіт, оскільки завершується складанням фінансової звітності, що використовується різними зацікавленими особами. Тому детальніше зупинимось на вивченні елементів і складу фінансової звітності.

Елементами фінансової звітності є: активи, зобов'язання, власний капітал, доходи, витрати. Ці елементи, у свою чергу, поділяються на окремі статті, які можуть об'єднуватися в однорідні групи, виходячи з певної класифікації.

Склад і зміст статей визначаються відповідними П(С)БО. Стаття - це елемент фінансового звіту, що відповідає певним критеріям. Вона наводиться у фінансовій звітності, якщо відповідає таким критеріям: існує ймовірність надходження (збільшення) або вибуття (зменшення) майбутніх економічних вигод, пов'язаних з цією статтею; оцінка статті може бути достовірно визначена.

Звичайно, перед тим як стаття буде внесена у звітність, вона повинна бути оцінена. Оцінка - це процес визначення грошових сум, за якими мають визнаватися і відображатися елементи фінансових звітів у Балансі та у Звіті про фінансові результати. Це передбачає вибір певної бази оцінки.

У фінансовій звітності на ПП ”ЛГМ” використовується декілька різних методів визначення оцінки. Вони включають: історичну собівартість, поточну собівартість, вартість реалізації (погашення), теперішню вартість

Складання звітів - завершальний етап облікового процесу. Можна стверджувати, що до цього етапу входять облікові процедури, які є підготовчою процедурою формування бухгалтерської звітності.

За умови відповідального підходу бухгалтерів до цієї роботи, в результаті отримуються відрегульовані дані бухгалтерського обліку для складання форм фінансової звітності.

Згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" фінансова звітність підприємств включає п'ять річних форм:

1)Баланс (ф. № 1);

2)Звіт про фінансові результати (ф. № 2);

3)Звіт про рух грошових коштів (ф. № 3);

4)Звіт про власний капітал (ф. № 4);

5)Примітки до річної фінансової звітності (ф. № 5).

Показники фінансової звітності надають відомості про різні аспекти діяльності організації зовнішнім користувачам.

Отже, фінансова звітність комплексно характеризує господарську діяльність ПП ”ЛГМ”, охоплюючи звичайну (у розрізі операційної, інвестиційної та фінансової) та надзвичайну діяльність.

Слід підкреслити, що в Україні склад, форми та зміст фінансової звітності чітко регламентований у бухгалтерському обліку виступає як елемент методу бухгалтерського обліку та як одна із форм фінансової звітності.

Бухгалтерський баланс - це спосіб узагальненого відображення в грошовій оцінці стану господарських засобів та джерел їх утворення на певну дату у формі звітної таблиці, складеної бухгалтером для внутрішніх та зовнішніх користувачів з метою прийняття ними управлінських та інвестиційних рішень.

Баланс, як і будь-який інший звіт, узагальнює інформацію. У балансі інформація систематизується на основі класифікації господарських засобів на оборотні та необоротні активи, а також за джерелами їх утворення. Подальша деталізація засобів і джерел їх утворення в активі та пасиві Балансу поглиблює цю класифікацію у вигляді балансових статей та їх груп.

Баланс є відкритою формою звітності, яка забезпечує можливість ознайомлення з фінансовим станом і результатами господарської діяльності підприємства, у тому числі з показниками діяльності всіх його філій, виділених на окремі баланси. У балансі відображаються всі позитивні та негативні моменти в роботі підприємства.

Крім того, форма балансу дозволяє визначити зміну фінансового стану та результатів діяльності підприємства порівняно з попереднім періодом. Він інформує про те, скільки капіталу використовується у бізнесі (вартість бізнесу); яка ліквідність бізнесу (як швидко можуть бути активи перетворені в готівку); наскільки платоспроможний бізнес (яка ймовірність збанкрутування бізнесу); як фінансується бізнес (джерела надходження засобів, питома вага залучених засобів у них). За даними балансу виявляються недоліки у роботі та фінансовому стані підприємства, їх причини, а також розроблюються заходи з їх усунення. Крім того, дані бухгалтерського балансу дають можливість контролювати правильність використання коштів цільового призначення.

Завдяки стислій та компактній формі, баланс є досить зручним документом. Разом з цим, вся інформація у ньому представлена на певний момент часу і з цієї точки зору є обмеженою. За своєю природою баланс не може містити відомостей про обсяг виробництва продукції, реалізацію, фонд заробітної плати та багато інших важливих показників.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: