Сторінка
2

Клітки для пернатих від вітчизняних виробників

Конструкція кліткової батареї для вирощування курчат ТБЦ подібна до конструкції батареї для утримання курей-несучок ТБК, за винятком кількох позицій:

- розмір отворів металевої сітки підлоги становить 15 25мм;

- висота годівниці регулюється залежно від віку курчат;

- висота ніпельних напувалок регулюється відповідно до росту курчат;

- збільшені розміри клітки.

Результати випробувань наведено в таблицях 1 і 2.

Ці кліткові батареї мають високу міцність конструкції, мінімальну кількість конструктивних елементів із пластмаси, а відтак, вони гігієнічніші.

Щільність посадки птиці у ТБЦ — 27,16 гол./м2, у ТБК — 21,9 гол./м2, показник збереження поголів’я — 99,28%. Завдяки такій щільності посадки птиці, в зимовий період кліткові батареї можна обігрівати не регулярно.

Рівномірність роздавання корму в ТБЦ становить 98,7%, у ТБК з елеваторним збиранням яєць — 97,01%, а в ТБК з елеваторним збиранням яєць — 96,47%. Водночас конструкція повністю унеможливлює розсипання корму та втрати під час роздавання й скльовування його птицею. У ніпельної системи напування молодняку курей можна регулювати висоту. Завдяки тому, що в системі напування немає клейових з’єднань (труби стикуються за допомогою муфт із хомутами), зберігається якість води. Стрічкова система видалення посліду забезпечує чистоту прибирання на рівні 97,78 — 98,54%.

Лінія збирання яєць у ТБК з ліфтовим механізмом забезпечує якісне транспортування продукції на збиральний стіл. Загальне пошкодження яєць при цьому становить 0,89%. Позитивним у цьому обладнанні є те, що в неробочому стані поперечний транспортер перебуває на рівні верхнього ярусу й не заважає обслуговуючому персоналу пташника.

Лінія з елеваторним збиранням яєць теж забезпечує якісний їх збір і виконує цю роботу за одну робочу зміну швидше на 1–1,5 години, але доступ до кліток з боку яйцезбору обмежений, що спричиняє певні незручності обслуговуючому персоналу.

На виконання обладнанням ТБЦ основного технологічного процесу — утримання курчат до 95 днів — потрібно витратити 95 люд.год/1000 гол. птиці, а питомі витрати електроенергії при цьому сягають 7,92 кВт.год/1000 голів птиці.

Витрати праці на обслуговування ТБК становлять 0,89 люд.год/1000 шт. яєць, а питомі витрати електроенергії за яйценосності 94,78% — 0,061 кВт.год./1000 шт. яєць.

Наробіток батареї за період випробувань становив у ТБЦ — 1800 год, у ТБК — 2880 год. Коефіцієнт готовності — 1,0.

Конструкція батарей ТБК та ТБЦ відповідає усім вимогам безпеки та прийнятим нормам.

Ще одна розробка ТОВ “ВО Техна” — кліткове обладнання “ТБР (фото 4), призначене для утримання батьківського поголів’я курей-несучок у приміщеннях з регульованим мікрокліматом. Обладнання забезпечує виконання таких технологічних процесів:

- подавання й роздавання корму;

- підготовка води;

- подавання води в клітки;

- видалення посліду з батарей;

- видалення посліду за межі пташника;

- збирання яєць із батарей.

Кури-несучки рівномірно розміщуються на трьох ярусах, щільність посадки птиці становить 16,9 гол/м2, при цьому збереженість поголів’я — на рівні 98,42% (табл. 3).

У конструкції кормороздавача передбачено дозатор, що дає можливість раціонально годувати птицю (рівномірність видачі корму — 97,39%). У системі напування забезпечена герметичність з’єднань та можливість очищення трубопроводів. Стрічкова система видалення посліду забезпечує чистоту прибирання на рівні 99,91 %.

Лінія збирання яєць із ліфтовим механізмом забезпечує транспортування продукції за збереженості 98,83%, але для птахівниць є деякі незручності під час збирання яєць. Яйцезбиральний стіл, розміщений навпроти кожного ярусу, утруднює сортування й пакування, особливо, на першому та третьому ярусах.

Споживана потужність електрообладнання системи кормороздавання — 2,1 кВт, системи видалення посліду — 7,04 кВт, системи збирання яєць — 1,75 кВт за коефіцієнта потужності 0,47–0,66 (через низьке завантаження електродвигунів).

Витрати праці на обслуговування птиці становлять 1,56 люд.год/1000 шт. яєць, а питомі витрати електроенергії — 0,1 кВт·год/1000 шт. яєць.

Наробіток батареї за період випробувань сягає 2112 год. Коефіцієнт готовності — 1,0.

Нелегкою була ця розробка для “технівців”. Чимало часу витратили на монтаж експериментального обладнання, але старання увінчалися успіхом, і випробування засвідчили: кліткове обладнання ТБР надійно та якісно виконує технологічний процес утримання батьківського поголів’я курей-несучок.

Результати випробувань конструкцій нових кліткових батарей вітчизняного виробництва підтвердили, що українські розробники значно покращили технологію утримання та обслуговування птиці в клітках порівняно з каскадними батареями які виготовлялися до 2000 року, і нинішні розробки не поступаються кращим зарубіжним аналогам.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: