Сторінка
3

Кліткові батареї для утримання курей-несучек

Основу комплекту обладнання ОБН-1 становлять одноярусні механізовані кліткові батареї. Місткість комплекту на чотири батареї (приміщення завширшки 12 м) становить 11,52 тис. голів, на 6 батарей (приміщення завширшки 18 м) — 20,16 тис. голів промислового поголів’я курей.

Доволі вдалою конструкцією кліткового обладнання вважається батарея В-212 для курей м’ясних порід. Встановлення її в пташнику розміром 12 х 88 м дає змогу утримувати 9120 курей-несучок і 1140 півнів, що на 70% більше, ніж за підлогової системи. Продуктивність курей у цій батареї перебуває на рівні продуктивності за підлогового утримання, а економічні показники значно поліпшені: знижені на 50% витрати енергії, на 35 — затрати праці, на 9 — витрати кормів на одну голову, на 34% зменшилася собівартість яєць, а їх вихід з 1 м2 площі приміщення виріс на 70%.

Зарубіжні фірми значну увагу приділяють розвитку та вдосконаленню комплексу машин і обладнання для кліткового та підлогового утримання курей. Для кожного способу утримання фірми пропонують відповідні системи обладнання — від підлогового утримання до екологічно чистої батареї для курей-несучок із підсушуванням і видаленням посліду, від ланцюгової кормороздачі до системи годівлі молодняку та курей-несучок з комп’ютерним управлінням. Зупинимося на сучасних розробках однієї з провідних фірм у галузі птахівництва Big Dutchman (Німеччина) (табл. 1).

Для вирощування молодняку курей фірма пропонує сучасну систему Univent Starter. Якість і рівномірність росту молодняку впливає на дальшу продуктивність несучості курей. Фахівці фірми вважають, що рівномірність годівлі, швидке розподілення кормів, гігієнічно чиста вода, оптимальний мікроклімат, функціональна надійність обладнання та комфорт під час обслуговування є найважливішими умовами для успішного вирощування птиці. Виходячи з цього, вони розробили перспективне обладнання. Кліткова батарея розділена на дві секції: клітки для курчат і для молодняку курей-несучок. Підлога кліток для курчат і молодняку покрита сіткою із розміром вічка 25х38 мм. Для годівлі птиці використовують кормороздавач “Чемпіон”, обладнаний електронною системою дозованої видачі корму, який розподіляє його швидко та рівномірно. Напування молодняку птиці здійснюється з використанням ніпельних напувалок. Особливістю кліткових батарей типу Univent є наявність послідоприбиральної стрічки з підсушуванням. При цьому послід потрапляє на поліпропіленову безшовну стрічку, яка розміщена під клітками. Із розміщених уздовж кліткових батарей повітроводів повітря надходить до посліду та підсушує його. Це сприяє зниженню рівня загазованості повітря у пташнику і, як наслідок, поліпшенню екологічного стану, підвищенню комфорту під час утримання птиці, зменшенню загибелі молодняку.

Фірмою Big Dutchman (Німеччина) розроблено систему кліткових батарей для курей-несучок Evrovent. Вона вирізняється тим, що в ній використана ефективна система вентиляції. За невеликих енерговитрат авторам розробки вдалося створити належний мікроклімат у всьому пташнику незалежно від зовнішньої температури. Тут також застосовано ефективну систему прибирання і підсушування посліду. Отримується сухий, готовий для зберігання послід із 60% вмістом сухої речовини. Для годівлі птиці використовують надійний кормороздавач з електронною системою контрольованої видачі кормів. Для напування курей застосовані оригінальні та надійні ніпельні напувалки.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: