Сторінка
4

Загальні відомості про твір твір “Чайка”, написаний на слова Андрія Пашка, композитором Євгеном Козаком

В 28 такті витримую лівою рукою довгі ноти, а правою показую вступ басом. Постава рук низька. Закінчується твір фермато, тому потрібно витримати її і не поспішати знімати.

Динаміка твору.

Починається твір на динаміці ріаno і на протязі п’яти тактів динаміка не змінюється. Тому відповідно до динаміка жести диригента повинні бути легкі і виразні. В 6-му такті динаміка ріаno змінюється на mf. Жести повинні бути розширені, чіткі, але в той час плавні. В 8 такті знову проходить переростання динаміки з mf на ріаno. Треба чітко показати цей перехід. Жести повинні бути плавні, спокійні. В 10 такті змінюється з mf на ріаno.Жести повинні бути маленькі, плавні, В 18 такті є невелике крещендо. Тут треба показати схвильований крик чайки. Жести повинні бути чіткі.

В 20 такті динаміка знову змінюється на п’яно. Жести знову переходять в малі. Закінчується твір динамікою рр

Кульмінація твору

На мою думку кульмінація в творі проходить на слова: “Повернулись до оселі, ва гнідзо пусте на скелі”. Вона двучить більш схвильовано, на більшій динаміці. Тут використовується штрих non legato.

Дикція і офорорепія

Твір “Чайка” написаний українською мовою. В українській мові слова як, пишуться, так і и вимовляються.

В творі є проблеми такі як дикційні, орфоепічні, фразеологічні і т.д.

Дуже важливо домогтися від хористів жодної артикуляційної манери по відтворенню голосних, що пов’язані з вокальним правописом. Адже видно, що остання приголосна при слові приєднується до наступного складу.

Наприклад: пишемо

Ой ти чай-ко бі-ло-кри-ла

Співаємо:

О-йт ча-ко бі-ло-кри-ла і т.д.

Твір написаний в темпі Andantino. Зустрічається також і відхилення. Це фермата і calando. Диригент також під час всього твору може робити різні відхилення в темпі, залежно від того, як він відчуває цей твір. В 20 такті є більше розширення. Кінець твору звучить в тому самому темпі.

Значення твору

Твір “Чайка” має велике значення для співака-хориста. Написаний у вигідних теситурних умовах , із зручним голосоведінням у вокальному відношенні сприяє правильному звукоутворенню, глибокому вокальному диханню. Виконуючи даний твір співак забаг чує себе з сторони інтонаційної та дикційної.

Для початкуючого диригента твір написаний багатьма проблемами – зокрема: різні вступи з повної і неповної долі, зняття, багаті агогічні відхилення.

Глибокий ідейний зміст збагачує диригента в емоційному відношенні.

Пісня належить до одного з кращих у творах композитора. В основу лягли інтонації українських народних пісень, як схвилюють слухача глибоким ліризмом. Своїм твором композитор вчить любити рідну природу, край. Образ матері вирисовується перед слухачем завдяки тонко підібраним засобам музичної виразності. Входить в репертуар хорових колективів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Музика»: