Сторінка
6

Держава – якою вона має бути?

За формою правління Україна є республікою , бо в неї відсутній інститут монарха , а влада в ній здійснюється виборним колегіальним органом , що обирається на певний термін . Як відомо існують три основні види республіки :

- парламентьська ;

- президентьська ;

- змішана ( президентсько – парламентська і парламентсько – президентська )

Україна , як ми можемо бачити , є змішеною республікою , а оскільки президенту належить більше влади , то вона є президентсько- парламентською .

7. Моє бачення ідеальної держви

Повна самостійність та незалежність є послідовним, логічним завершенням запитів національного розвитку та самовизначення будь-якої народності , що займає певну територію і має достатні задатки та енергію розвитку.

М.С.Грушевський[5]

Так про незалежність та самостійність сказав Михайло Сергійович Грушевський - історик , політолог, громадський і політичний діяч , автор багатьох політико – правових праць , визнаний лідер українського руху , глава Центральної Ради - першого українського передпарламенту , академік Української Академіїї наук (з 1924 р. ) і АН СРСР (з 1929 р.) , і я повністю з ним погоджуюся .

На сьогодні все більш зрозумілим стає те , що без конституційної реформи , що повинна мати поетапний характер , неможливе досягнення узгодженої , ефективної , відповідальної діяльності Верховної Ради України , Президента України , Уряду та органів судової влади , а без цього не буде досягнуто цілості , сталого динамічного розвитку українського суспільства , його демократизації . Отже, “конституційна реформа має бути спрямована на зміну тих норм Основного Закону , які суперечать потребам демократичного , правового прогресу суспільства , зокрема тих , що знижують ефективність діяльності органів державної влади . Тобто метою реформи в Україні має бути забезпечення дієвості практичної реалізації норм Основного Закону в процесі регулювання суспільних відносин . Дана конституційна реформа вимагає передусім визначення і закріплення головних принципів і механізмів майбутньої структури та функціонування українського державно упорядкованого суспільства .”[6]

Вирішення цієї проблеми вимагає удосконалення державної форми правлінння .

Назабаром в Україні відбудуться вибори Президента України . Разом з цим в нашій країні з’являється все більше і більше проблем щодо їх проведення . Це такі проблеми як ведення передвиборної агітації , порядку висування та умов реєстрації кандидатів у Президенти України , підстави їх реєстрації . Звичайно в Конституції України є закон , Який повинен вирішувати ці проблеми , але ми можемо знайти багато вад . Наприклад , М.Ставнійчук у своїй статті “Вдосконалення законодавства про вибори Президента України” їх висвітлює . “…по-перше, відповідно до пункту 6 частини третьої ст. 15 Закону порядок використання засобів масової інформ. Для проведення передвиборної агітації встановлюється не положеннями Закону , а Центральною виборчою комісією ; по-друге , система президентського виборчого законодавства України не передбачає механізму відповідальності за порушення порядку ведення передвиборної агітації .” [7]

Таким чином , на мою думку цей закон потребує вдосконалення. Наприклад потрібно встановити механізм відповідольності за порушення порядку ведення передвиборної агітації .Це щодо проблеми паредвиборної агітації .

Щодо питання про висування кандидатів . то я погоджуюсь з М.Ставнійчуком .Тобто , саме політ. партіям потрібно надати можливість висувати своїх кандидатів , оскільки вони є народними обранцями.

Якою має бути ідеальна держава ?

На мою думку , ідеальна держава повина бути - незалежною, самостійною , соціальною парламентсько - президентською рпеспублікою .

Як казав Михайло Сергійович Грушевський , кожний народ має право на незалежність від інших народів . Це ми чудово можемо побачити на прикладах з історії, будь - який народ , який був захоплений іншим народом намагався визволитися :

- національно – визвольне піднесення в союзних республіках СРСР та інших державах Східної Європи , призвело до того , що 1988 року в Польщі , Чехословаччині та Угорщині проходять потужні всенародні виступи . Їхнім логічним завершенням є падіння більшості комуністичних режимів 1989 року . 1991 року розпалось СРСР . Натомість було створино Співдружність незалежних держав (СНД), який не є державою оскільки немає тих ознак які мають конфедерації чи федерації ;

- падіння Першої імперії у Франції , коли народи Європи піднялися на боротьбу за свою національну незалежність . Це обумовлювало поразки французької армі , і врешті її падіння .

Держава повинна мати незалежність та бути демократичною , але це не повинно переходити межі , бо в цій державі може зародитися така форма держави як охлократія . Вона виникає внаслідок виродження демократії . Це влада суспільно- політичних груп , які , користуючись популістськими гаслами , керують суспільством найпримітивнішими методами . Вирізняється нестабільністю політичного курсу , спрощенням складних суспільних проблем , провокаціями з метою збудження масових рухів , реалізацією політичних авантюр що є загрозою для суспільства . Як казав Арістотель : “ … влада народу , а не нічого не роблячій черні .”[8]

У нашій країні ще з давніх давен влада належала народу . Про це свідчить багато історичних документів . Наприклад у “Пактах й конституціях законів та вольностей Війська Запорозького” зазначалося , що: “ …від кожного полку мають бути обрані за згодою Гетьмана декілька знатних ветеранів досвідчених і вельми заслужених мужів , для входження до публічної ради . Цій Генеральній старшині , полковникам і генеральним радникам належить давати поради теперішньому ясновельможному Гетьману та його наступникам …” [9]

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Історія, теорія держави і права»: