Сторінка
2

Реформи Солона

Солон видав також закон, за яким батьки, що не навчили свого сина ремеслу, не мали права вимагати його підтримки в старості. Ця міра також повинна була збільшити число ремісників.

нарешті, заборона вивозу хліба з Афін, викликала падіння на нього, що було, звичайно, дуже невигідно заможним селянам аристократам - землевласникам, але зате було вигідно крамарям ремісникам.

Як видно з цих заходів, Солон дійсно став “першим простатом народу” (так говорив про нього Аристотель). багато чого зробив для того, щоб полегшити його положення, але не залишив без уваги торгово-ремісничі шари.

З розвитком Афін як морської торгової держави старий розподіл суспільства на евпатридів, геоморів деміургів став гальмувати розвиток економіки. У людей, що належали до нижчих класів, не було стимулу нарощувати свій добробут, тому що це нічого в правах не змінило б. Багатий, залишався незнатним безправним. Люди процвітаючі, але, такі що не мають знатного походження, часто ставали жертвами сваволі з боку менш заможних, але більш високого соціального статусу. При пануючій соціальній структурі неможлива була вільна конкуренція, а значить ринкова модель розвитку економіки.

Тому далекоглядний Солон підставі оцінки майна ввів поділ на чотири розряди, що існували раніш: пентакосиомедімнів, вершників, зевгітів фетів. взагалі посади дав виконувати громадянам пентакосиомедімнів, вершників зевгітів . Кожному розряду дав посаду відповідну до розміру майнової оцінки, а тим, що належать до розряду фетів дав участь тільки в Народних зборах судах”.

Розподіл населення за майновим цензом був дуже важливим для розвитку ринкових відносин. Тепер будь-яка людина незалежно походження могла підвищувати свій соціальний статус, підвищуючи рівень свого добробуту. Відповідно афіняни одержали потужний стимул для більш й роботи. Вільна конкуренція призвела до більш інтенсивного товарно-грошового обороту, що підвищило не тільки рівень життя окремих громадян, але рівень добробуту держави в цілому.

Таким чином, Солон, перебуваючи при владі, врятував державу кривавого перевороту. задовольнив вимог ворогуючих таборів. хоча прийшлося йому пуститися на обман обох сторін, безперечно, головна заслуга Солона перед батьківщиною в тому, що дав можливість економічного зростання Афінам, дозволивши розвиватися ринку.

Висновки

До VI століття до н.е. в Афінах складалася вкрай напружена обстановка. Розвиток товарно-грошових відносин призвів до подальшого соціального розшарування вільного населення. У середовищі вільних виникає цілий комплекс протиріч - багатими збіднілими евпатридами, все ще утримують владу, багачами з землевласників, крамарів ремісників, що прагнуть до влади використовують невдоволення бідноти середніх та дрібних власників. протиріччя кристалізувалися як протиріччя багатою родовою аристократією народом (демосом), очолюваним багачами.

Для пом'якшення цих протиріч зімкнення усіх вільних у єдиний панівний клас були потрібні глибокі соціальні політичні перетворення. Започаткував Солон, обраний архонтом у 594 році до н.е. Головною метою реформ Солона було примирення інтересів різних ворогуючих угруповань вільних. Тому вони носили компромісний, половинчастий характер.

Список використаної літератури

Лурье С.Я. История Греции: курс лекций, С-Пб., 1993.

Виппер Р.Ю. Лекции по истории Греции, Ростов-на-Дону, 1995.

Виппер Р.Ю и Васильев А.А. История древнего мира, М., 1994.

Андре Боннар Греческая цивилизация, М., 1993.

Колобова К.М. Очерки истории Древней Греции, Л., 1958.

Фролов Э.Д. Рождение греческого полиса, Л., 1988.

История Древней Греции под ред. Авдиева Н.В., М., 1972.

История государства и права зарубежных стран под ред. Галанзы В.А., М., 1963.

История древнего мира под ред. Дьяконова Б.Н., М., 1982.

Древняя Греция под ред. Струве В.В., М., 1965.

Кечекьян С.Ф. Государство и право Древней Греции, М., 1963.

Хрестоматия по всеобщей истории государства и права, под ред. Чернеловского Д.П., М., 1994.

Андреев В.Ю. Греческий полис, М.,1976.

Яйленко В.П. Греческая колонизация VII-III в. до н.э., М., 1982.

Покровский М.М. Этюды по афинской политии Аристотеля, М., 1893.

Плутарх Избранные жизнеописания, М., 1961.

Аристотель Афинская полития, М., 1937.

Виппер Р.Ю. История Греции в классическую эпоху, М., 1918.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Історія, теорія держави і права»: