Сторінка
5

Лізинг

В Україні перспективним є проведення лізингових операцій у сільському господарстві. Постановою Кабінету Міністрів України № 1031 від 18 вересня 1997 р. створено державний лізинговий фонд для технічного переоснащення вітчизняного сільського господарства. Мета його — поліпшення матеріально-технічного та сервісного забезпечення сільськогосподарського виробництва.

Кошти державного лізингового фонду мають використовуватися на придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки на засадах платності (до 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на момент укладання угоди) та зворотності (не пізніше 5 років) згідно з укладеними договорами. Міністерство агропромислового комплексу (сільського господарства і продовольства) разом із Міністерством промислової політики щорічно мають затверджувати відповідно до вимог товаровиробників баланс потреби виробництва вітчизняної та закупівлі імпортної техніки і доводити вітчизняним заводам - - виготовлювачам сільськогосподарської техніки обсяги її закупівлі для сільськогосподарських товаровиробників.

У 2001 р. на базі державного лізингового підприємства "Украгролізинг" було утворено відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна компанія "Украгролізинг".

Підвищення попиту на технічні засоби виробництва сприятиме збільшенню обсягів угод, здійснюваних лізинговими компаніями.

Лізинговий кредит вигідний для українських товаровиробників як зручне джерело фінансування, засіб економії коштів, метод зменшення ступеня інвестиційного ризику та інструмент технічного оновлення виробництва. Лізинг можна розглядати як одну із найперспективніших форм виробничого інвестування, здатну суттєво пожвавити процес технологічного оновлення виробництва в Україні.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Гроші і кредит»: