Сторінка
4

Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах

Станкове обладнання ССД-2, ОСМ-1М, ОСМ-60-І та СОС-Ф-35-ІІ призначене для механізації виробничих процесів при годівлі тварин вологими кормовими сумішками, а ОСМ-60-ІІ та СОС-Ф-35-І — при годівлі сухими кормами. Станкове обладнання призначене для проведення опоросу і утримання свиноматок з приплодом до 2-місячного віку поросят (у варіантах із станками СОС-Ф-35 до 28 днів).

Обладнання ОСМ-1М комплектується за чотирма варіантами залежно від кількості свиноматок. До складу обладнання входять станки для опоросу свиноматок ССД-2, соскові автонапувалки ПСБ-1А (для свиноматок) і ПБП-1А (для поросят), універсальні годівниці, установки для опромінення й обігріву поросят ИКУФ-1М.

Комплект обладнання ОСМ-60 обслуговує 60 свиноматок. Залежно від фізіологічного стану свиноматки та віку поросят внутрішні перегородки станків можна переставляти в кілька положень. Завдяки цьому в станках можна формувати три зони: відпочинку поросят, їх годівлі та для свиноматки. Металомісткість обладнання 247–255 кг на одну свиноматку. Обладнання ОСМ-60Б порівняно з базовим варіантом ОСМ-60 має перегородку, якою можна відокремлювати зону опоросу свиноматки від зони відпочинку поросят, що дозволяє використовувати обладнання для утримання поросят за однофазною технологією їх вирощування. Зменшено металомісткість обладнання до 130 кг на одну свиноматку.

Станкове обладнання з піднятою підлогою СОС-Ф-35 поставляють блоками по вісім станків. Технологічне оснащення (годівниці, напувалки, установка для обігрівання та опромінювання) в усіх перелічених комплектах аналогічне. Вологі кормові сумішки роздають електрифікованим координатним роздавачем КСП-0,8, а сухі комбікорми — по трубопроводу канатно-шайбовим роздавачем.

Для комплексної механізації і автоматизації виробничих процесів при вирощуванні відлучених та інтенсивному дорощуванні поросят протягом 90-110 днів на спеціалізованих фермах і комплексах призначені групові клітки з піднятою підлогою КГО-Ф-10 та КГО Ф 25, а також двох’ярусні кліткові батареї БКП-2 та БКВ-Ф-2. Комплекти технологічного обладнання забезпечують роздавання кормів, напування тварин, видалення гною і створення мікроклімату, а у варіантах двоярусних батарей — також посадку і висадку тварин.

Станок для миття і дезинфекційної обробки кнурів та свиноматок СОХ-Ф-1 — стаціонарний одномісний. Його пропускна здатність складає 15 голів за годину. Обслуговує один працівник, встановлена потужність 2,5 кВт, маса — 850кг.

Установка для активного моціону свиней УМС-80 сприяє підвищенню плодючості свиноматок, активності кнурів-плідників, знижує рівень їх вибракування, забезпечує краще збереження і вищу масу поросят.

4. Вівцеферми

Традиційні системи отарного утримання овець (пасовищна, пасовищно-стійлова, стійлово-пасовищна) доцільно удосконалювати за принципами розвитку внутрішньогосподарської, міжгосподарської та галузевої спеціалізації й концентрації виробництва, будівництва комплексно механізованих ферм та відгодівельних майданчиків. Саме виробництво при цьому набуває промислових рис і ґрунтується на впровадженні прогресивних організаційно-технологічних рішень та технічних засобів.

Особливе місце в розробці та впровадженні нових технологій і систем машин у вівчарстві займає зона інтенсивного землеробства, де основними системами утримання овець будуть пасовищно-стійлова і стійлово-пасовищна з використанням культурних багаторічних пасовищ. Все ширше практикується цілорічна стійлова система утримання. Для кожної з названих систем передбачається своя технологія.

При пасовищно-стійловій системі приблизно дві третини року вівці знаходяться на пасовищах, де основу їх раціонів складають зелені корми, при стійлово-пасовищній системі ці корми становлять тільки 35-45 % від річної потреби. Оскільки затрати праці на годівлю становлять близько 60-70 % всіх затрат праці у вівчарстві, то механізація цього процесу при стійлово-пасовищній системі утримання є необхіднішою, ніж при пасовищно-стійловому утриманні.

Цілорічна стійлова система утримання доцільна при відгодівлі молодняку та дорослих овець. У великих спеціалізованих вівчарських господарствах створюють комплексно-механізовані ферми. Для вівцематок такі ферми повинні включати приміщення для окоту і утримання маток з новонародженими ягнятами та для вирощування ягнят до періоду їх відлучення від маток, а також цех для штучного вирощування ягнят, пункт штучного осіменіння овець.

Комплексно-механізовані ферми для вирощування ремонтного поголів’я в літній період можна використовувати для стійлової відгодівлі овець. У кормовиробництві зони інтенсивного землеробства перспективним є приготування повнораціонних гранул і брикетів на основі кормової монокультури, а також приготування різних кормових сумішок. З метою кращого оснащення вівчарських ферм технологічним обладнанням передбачається розробити різні модулі комплектів машин залежно від напряму спеціалізації ферми, типу годівлі овець та розміру виробництва.

5. Птахоферми

Основну масу продукції птахівництва постачають підприємства промислового типу — птахофабрики. Прогресивною організаційною формою є кооперування підприємств за принципами міжгалузевої спеціалізації у виробничі об’єднання. При цьому забезпечується вузька спеціалізація всіх основних виробничих ланок. До складу виробничих об’єднань поряд з великими підприємствами доцільно ширше залучати на правах їх партнерів спеціально створені цехи та господарства, наприклад, для вирощування кормів, племгоспи, інкубатори тощо. При цьому дуже важливо на основі кооперування забезпечувати ці господарства комбікормами, оскільки асортимент кормових ресурсів самих господарств не дозволяє готувати повноцінні кормосумішки для бройлерів чи курей-несучок.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Географія економічна»: