Сторінка
2

Принципи організації готівкового обігу

Установи банків повинні постійно контролювати дотриман­ня всіма господарськими суб'єктами правил ведення касових операцій.

Сам хід ринкових реформ потребує постійного перегляду та вдосконалення нормативних документів, що регламенту­ють обіг готівки. Нормативна база НБУ щодо регулювання використання готівки повинна охоплювати усі сфери її обігу у народному господарстві.

Перспективи скорочення готівково-грошового обігу в Ук­раїні пов'язані з макроекономічною стабілізацією вітчизня­ного народного господарства.

Основні завдання установ банків у роботі з готівкового обігу — раціональна організація грошового обороту, якнай­швидше залучення готівки до кас банків; подальше зміцнен­ня готівкового обігу; прогнозування готівкового обігу за за­гальним обсягом і структурою, аналіз стану збалансованості грошових доходів і витрат населення; обмеження готівкової емісії економічно обгрунтованими вимогами зростання обі­гу готівки; вчасна видача готівки всім господарським суб'єк­там; здійснення контролю за економним витрачанням готівки, а також за її витрачанням за цільовим призначенням; дотри­мання встановленого порядку ведення касової та емісійної роботи тощо.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: