Сторінка
3

Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях

13. Зв'язок гострих захворювань інфекційного характеру з професійною діяльністю потерпілого у разі необхідності уточнюється спеціалізованими відділеннями лікарень, клініками науково-дослідних інститутів гігієни праці та профзахворювань після обов'язкової консультації з лікарем , з гігієни праці та епідеміологом санепідстанції.

14. Лікувально-профілактичний заклад, який уточнив або змінив діагноз гострого професійного отруєння (захворювання), складає нове екстрене повідомлення і протягом 10 годин надсилає його до санепідстанції за місцем роботи потерпілого із зазначенням зміненого (уточненого) діагнозу і дати його встановлення.

При пожежах з нещасними випадками власник підприємства повідомляє територіальні органи пожежної охорони про осіб, які одержали опіки та інші травми, пов'язані з пожежею, для опрацювання профілактичних заходів щодо запобіганпя подібним випадкам.

15. Власник підприємства, одержавши повідомлення про нещасний випадок, наказом призначає комісію з розслідування у складі керівника (спеціаліста) служби Охорони праці підприємства (голова комісії), керівника структурного підрозділу або головного спеціаліста. До комісії також входять представник профспілкової організації, членом якої є потерпілий, а в разі гострих професійних отруєнь (захворювань) - спеціаліст сапепідстанції. Якщо потерпілий не є членом профспілки, до складу комісії входить уповноважений трудового колективу з питань охорони праці.

На суднах морського, річкового та рибопромислового флоту комісія з розслідування утворюється за наказом капітана з повідомленням власника підприємства, до якого приписане1 судно, у такому складі: капітан судна (голова .комісії), старший помічник або старший механік, керівник служби, де стався нещасний випадок, і представник профспілкової організації. .,$

16. Комісія з розслідування зобов'язана протягом трьох діб з моменту події:

обстежити місце нещасного випадку, опитати очевидців і осіб, які причетні до нього, та одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо;

розглянути відповідність умов праці та засобів вироб­ництва проекту, а також дотримання вимог нормативно-технідигої документації з експлуатації устаткування і нормативних актів з охорони праці;

установити обставини і причини нещасного випадку, визначити відповідальних за це осіб, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам;

скласти акт за формою Н-1 у п'яти примірниках, в якому вказати наявність вини в нещасному випадку підприємства, потерпілого або іншої (сторонньої) особи, і надіслати його на затвердження власникові підприємства. До акта за формою Н-1 додаються пояснення очевидців, потерпілого, а також у разі необхідності паспорти, схеми, фотографії та інші документи, що характеризують етап робочого місця (устаткування, машини, апаратури тощо) з зазначенням небезпечних і шкідливих виробничих факторів, медичний висновок про наявність алкоголю в. організмі потерпілого.

Нещасні випадки, що оформлені актом за формою Н-1, реєструються на підприємстві в спеціальному журналі (додаток № 3).

17. Власник підприємства протягом доби після закін­чення розслідування затверджує п'ять примірників акта за формою Н-1. Акт Надсилається потерпілому або особі, яка представляє його інтереси; керівникові цеху або іншого структурного підрозділу (головному спеціалістові), де стався нещасний випадок, для здійснення заходів щодо запобігання подібним випадкам; державному інспекторові з нагляду за охороною праці; профспілковій організації підприємства, де стався нещасний випадок; керівникові (спеціалістові) служби охорони праці підприємства, якому акт надсилається разом з іншими матеріалами розсліду­вання.

Копія акта за формою Н-1 у разі гострого професійного отруєння (захворювання) надсилається також до санепідстанції.

Один примірник затвердженого акта за формою Н-1 у випадках, зазначених у пунктах 22, 24, 26, 29, ЗО цього Положення, надсилається також за місцем постійної роботи, служби, навчання, відбуття покарання потер­пілого.

4-- Акт за формою Н-1 разом з матеріалами розслідування підлягає зберіганню протягом 45 років на підприємстві, де нещасний випадок взято на облік. Інші примірники акта та його копії зберігаються до здійснення всіх намічених у них профілактичних заходів, але не менш як два роки.

У разі ліквідації підприємства акти за формою Н-1, що зберігаються 45 років, підлягають передачі право­наступникові, а в разі його відсутності - до державного архіву для подальшого зберігання.

18. Після закінчення періоду тимчасової непраце­здатності потерпілого керівник структурного підрозділу, де стався нещасний випадок, заповнює пункти 15.2 і 16 акта за формою Н-1 про наслідки нещасного випадку і надсилає повідомлення про це (додаток № 4) організаціям і посадовим особам, яким надсилався акт за формою Н-1.

19. Нещасний випадок, про який потерпілий своєчасно не повідомив евого безпосереднього керівника чи власника підприємства, або якщо втрата працездатності від нього настала не відразу, розслідується за заявою потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси, якщо з моменту події пройшло не більше одного року, протягом десяти діб від дня подачі заяви. Питання про складання акта за формою Н-1 вирішується комісією з розслідування, що утворюється відповідно до цього Положення.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: