Сторінка
4

Найважливіші етичні концепції

Швейцер вважав свою етику програмою індивідуальної дії, безпосереднього служіння людям, вважав, що вона спонукує людей виявляти цікавість до іншим і віддавати їм частку свого життя, любові, участі, доброти. У цьому Швейцер бачить борг кожної людини незалежно від його професійної приналежності і суспільного становища, і своє власне життя переконаний гуманіст, лікар і філософ присвятило цьому служінню.

"Щира етика починається там, де перестають користатися словами". У цьому висловленні Швейцера, короткому і ємному як формула, укладений глибокий зміст: етика благоговіння перед життям у більшому ступені практика, чим теорія, він має чітко виражену орієнтацію на активну цілеспрямовану дію, метою якого є збереження всіх існуючих форм життя, самовіддане служіння людині. Те, до чого інші моралісти лише призивали, Швейцер обрав справою свого життя. Його раціоналізм, його воля, його знання і моральна орієнтація сконцентрувалися на одній конкретній справі і дали небачені результати. Доля обдарила його довголіттям - Швейцер прожив дев'яносто років - і навіть не половину життя, як він розраховував, а дві третини її віддав реалізації своєї етичної системи.

Альберт Швейцер, що пішов з життя в середині 60-х рр., лауреат Нобелівської премії світу, гуманіст - наш сучасник. Ідеї його, справи його живі і донині, створені ним медичні установи в Ламбарені продовжують працювати на благо людям. Особистість такого масштабу можна назвати явищем європейської культури.

Використана література

1. Юм Д. Трактат про людську природу // Юм Д. Соч. у 2-х т. Т. 1. М., 1965. С. 619.

2. Кант И. Соч. у шести томах. Т. 4. Ч. 2. М., 1995. С. 391

3. Гегель Г.-В.-Ф. Роботи різного років у 2-х томах. Т. 2. М., 1983. С. 54-55.

4. Шопенгауер А. Вибрані твори. М., 1992. С. 183.

5. Ніцше Ф. Соч. у 2-х томах. Т. 1. М., 1990. С. 735.

6. Кинг М.Л. Любите ворогів ваших // Питання філософії. 1992. № 3. С. 66-67.

7. Ганді М. Моя віра в ненасильство // Там же. 1992. № 3. С. 65.

8. Швейцер А. Благоговіння перед життям. М., 1992. С. 524.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Філософія»: