Сторінка
2

Платон

По-третє, виробничі потреби землеробства передбачається тепер цілком забезпечити за рахунок рабської праці. Разом з визнанням рабства в Платона з'являється і ипренебрежительное відношення до продуктивної праці . Передбачаючи виступу невільників,Платон радить землевласникам приобретатькак можна менше рабів однієї національності і не провокувати їхнє невдоволення жорстоким звертанням.

По-четверте, Платон докладно описує в діалозі організацію державної влади і закони найкращого ладу.

Ідеальним державним устроєм Платон називає правління, де сполучені початки демократії і монархії. До таких початків відносяться: демократичний принцип арифметичної рівності (вибори по большенству голосів) і монархічний принцип геометричної рівності(вибір по заслугах і достоїнству). Демократичні початки держави знаходять своє вираження в діяльності народних зборів.

Усі виборні державні органи і правителі зобов'язані діяти в точній відповідності з законом.

У діалозі “Закони” Платон писав: “ Я бачу близьку загибель тієї держави,де закон не має сили і знаходиться під чиєюсь владою.Там же ,де закон--владика над правителями, а його раби, я вбачаю порятунок держави і всі блага,які тільки можуть даровать державам боги”.

Викладені в діалогах Платона соціально-політичні програми були з погляду консервативними.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Філософія»: