Сторінка
3

Основи бюджетного устрою

Другий метод розмежування доходів між бюджетами, який припустимий лише за умови застосування принципу єдності бюджетної системи, полягає в установленні системи бюджетного регулювання, тобто здійсненні відрахувань до бюджетів нижчих рівнів виходячи з їхніх потреб. При цьому всі доходи поділяються на дві групи: закріплені і регулюючі. Закріплення окремих доходів загалом відбувається так само, як і при попередньо розглянутому методі. Від регулюючих доходів щорічно встановлюються для кожного бюджету індивідуальні нормативи з метою збалансування цих бюджетів або вирівнювання їх дохідної бази. Бюджетне регулювання є способом централізованого керівництва складанням, затвердженням і виконанням бюджету.

Важливою складовою бюджетного устрою є організація між-бюджетних взаємовідносин. За напрямом ці взаємовідносини бувають вертикальні й горизонтальні. Вертикальні взаємовідносини виникають між бюджетами різних рівнів. При цьому існує правило, згідно з яким взаємовідносини виникають тільки між безпосередньо пов'язаними бюджетами, тобто такими, що розташовані поруч у вертикальній структурі. Взаємовідносини через один чи кілька рівнів не допускаються. Горизонтальні взаємовідносини складаються між бюджетами одного рівня.

Залежно від характеру організації взаємовідносин вони бувають регламентовані й договірні. Регламентовані виникають і здійснюються тільки відповідно до чинних законодавчих та інструктивних документів і характеризуються чіткими правилами їх здійснення. Договірні грунтуються на відповідних домовленостях двох органів влади чи управління. При цьому окремі елементи таких взаємовідносин теж можуть регламентуватись, але виникають вони лише на підставі угоди.

Список використаної літератури:

1. Єріна А.М. Організація вибіркових обстежень. 127 с.

2. Єріна А. М. Статистичне моделювання та прогнозування. 170 с.

3. Сжова Л. Ф. Інформаційний маркетинг. 560 с.

4. Жлуктенко В. І. та ін. Теорія ймовірностей і математична статистика. Ч. 2. Математична статистика. 336 с.

5. Завіновська Г. О. Економіка праці. 300 с.

6. Кардаш В. Я. Маркетингова товарна політика. 240 с.

7. Кардаш В. Я. Товарна інноваційна політика. 266 с.

8. Керб Л.П. Основи охорони праці. 216 с.

9. Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік у банках України. 636 с.

10. Ковальчук Г. О. Економіка родини. 120с.

11. Ковальчук Г.О. Активізація навчання в економічній освіті. 298 с.

12. Козаков В. А. Психологія діяльності та навчальний менеджмент. У 2-х ч. Ч. Психологія суб'єкта діяльності. 243 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: