Сторінка
8

Особливості обліку у суб”єктів малого підприємництва

СМП, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі 1) у частині прямих виробничих витрат (собівартість)

субрах. 841

субрах. 842

субрах. 843

субрах. 844

субрах. 845

2) у частині адмінвитрат на збут та витрати іншої операційної діяльності

К-т 20

К-т 66

Д-т 79

К-т 64

К-т 13

К-т 68

субрах. 85

3) у частині витрат фінансової, інвестиційної діяльності

К-т 20

К-т 66

Д-т 79

К-т 64

К-т 13

К-т 68

При ІІ варіанті списують всі прямі операційні витрати, які формують собівартість продукції, робіт, послуг з відображенням на дебету рах. 23 “Виробництво”, у кінці кожного звітного періоду навіть при фактичній наявності незавершеного виробництва.СМП, що здійснюють виконання робіт, надання послуг списують у дебет рах. 79 . СМП – виробники продукції – у дебет рах. 26 Таким чином у СМП, які використовують такий варіант спрощеного обліку, на рах. 23 не буде відображена фактична сума незавершеного виробництва, яке є у наявності. Після закінчення року такі СМП згідно з вимогами Положення № 196 повинні здійснити інвентаризацію і „вилучити” з виробничих затрат (і відповідно фінансових результатів) методом „сторно” тільки вартість матеріальних витрат, які на 31 грудня звітного року не пройшли обробку, або їх обробка, збирання, комплектування не завершені. Це необхідно зробити для того, щоб фінансовий результат роботи СМП за рік було правильно визначено. У разі використання ІІ варіанту схеми відображення витрат та їх списання у виробничих та торгівельних СМП відображається так, як і в І варіанті, лише з різницею, що незавершеного виробництва у виробничих СМП на кінець місяця не має, а з’являється воно лише після закінчення звітного року (сальдо рах.23) При відображені результатів інвентаризації незавершеного виробництва схема бухгалтерських проводок буде наступною:

п/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

дебет

кредит

1

Відкоригована собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) на вартість сировини, матеріалів, які не піддані обробці (використанню) станом на 31 грудня звітного року (методом сторно)

79

841

841

20

2

Відкоригована собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) на вартість сировини, матеріалів, не завершених обробкою (деталей, не завершених збиранням і комплектуванням) станом на 31 грудня звітного року (методом сторно)

79

23

3

Відкоригована собівартість нереалізованої продукції на вартість сировини, матеріалів, не завершених обробкою (деталей, не завершених збиранням і комплектуванням) станом на 31 грудня звітного року та на ) на вартість сировини, матеріалів, які не піддані обробці (використанню) станом на 31 грудня звітного року(методом сторно)

23

841

26

26

Цей варіант спрощеного обліку є небезпечним для застосування такими СМП, що є платниками податку на прибуток. Це пов’язано з тим, що після закінчення кварталу повинен застосовуватись механізм перерахунку залишків матеріальних запасів згідно з вимогами п. 5.9 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. Тому, перш ніж перейти на такий спрощений варіант, СМП повинні вирішити, що “дорожче”: простота обліку, чи штрафні санкції за заниження оподатковуваного прибутку. Варіант ІІІ спрощеного обліку СМП передбачає списання у дебет рах. 79 “Фінансові результати” всю суму витрат операційної діяльності з кредиту рахунків чи субрахунків обліку витрат за елементами списування у дебет рах. 79 „Фінансові результати” Із цього випливає, що виробничі СМП і СМП, які виконують роботи (надають послуги) протягом звітного періоду (року, кварталу) можуть не застосовувати рах. 23 „Виробництво” та 26 „Готова продукція” Для торгівельних СМП нічого не змінюється.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18 


Інші реферати на тему «Фінанси»: