Сторінка
2

Порядок надходження, обліку та витрачання коштів фонду з тимчасової втрати працездатності

Робочі органи відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розробляють, затверджують відповідно до бюджету відділення та доводять до страхувальників, що знаходяться у них на обліку, з чисельністю працівників 300 і більше, кошториси по страхових коштах. Страхувальникам з чисельністю працівників до 300 чоловік затверджується зведений кошторис по страхових коштах.

Кошти бюджетів відділень ФСС ТВП не включаються до Державного бюджету України, бюджету АР Крим, місцевих бюджетів, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. У разі їх невикористання у поточному році вони переходять на наступний фінансовий рік.

Доходи бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності плануються за рахунок надходжень від сплати страхових внесків, коштів за путівки, інших надходжень.

Розрахунок суми страхових внесків здійснюється на основі даних про фонд оплати праці за рік, що передує звітному, очікуваний за поточний період та прогнозований на наступний рік, а також законодавчо визначеного розміру страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Для визначення планового показника фонду оплати праці використовуються звітні дані ФСС ТВП, а також дані Міністерства економіки України та органів Держкомстату України.

Сума надходжень коштів за путівки визначається як середній розмір цих надходжень за останні два роки.

Сума грошових коштів по статті «Інші надходження» планується в розмірі середнього фактичного показника по цій статті, для розрахунку якого беруться дані за минулий рік та очікувані за поточний рік в процентному співвідношенні до суми страхових внесків.

Для збалансування дохідної і видаткової частин бюджетів відділень, а також робочих органів відділень ФСС ТВП враховується залишок коштів на кінець останнього звітного періоду за винятком суми резерву страхових коштів.

Сума позитивного залишку в бюджеті відділення чи робочому органі відділення планується як дохід, з урахуванням якого розраховується видаткова частина бюджету, в тому числі визначається сума централізованих перерахувань. Сума від’ємного залишку в бюджеті враховується для визначення відповідної суми дотації.

Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності визначаються шляхом здійснення таких розрахунків:

- множення очікуваної суми фонду оплати праці в році, на який складається бюджет, на середнє процентне відношення витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності до фонду оплати праці за останні три роки (без врахування суми на виплату допомоги по догляду за хворим) та подальшим зменшенням отриманої суми на суму виплат за цим видом допомоги за перші п’ять днів непрацездатності за рахунок коштів роботодавця;

- множення очікуваної суми фонду оплати праці в наступному році на середнє процентне співвідношення суми витрат на виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по догляду за хворим за останні три роки;

- складання одержаних результатів від попередніх двох розрахунків визначає загальну розрахункову суму витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності на наступний рік.

Суми витрат на виплату допомоги по вагітності і пологах та на поховання визначаються шляхом множення суми фонду оплати праці на наступний рік на процентне співвідношення витрат за кожним видом допомоги до фонду оплати праці минулого року.

Необхідні асигнування на виплату допомоги при народженні дитини визначаються на підставі даних Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за попередній рік і розрахункових даних за поточний рік про кількість народжених та з урахуванням розміру допомоги.

Асигнування на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначається шляхом множення встановленого розміру допомоги на 12 місяців та на середню кількість отримувачів такої допомоги за попередній рік.

Витрати по статті «Оздоровчі заходи» визначаються в бюджеті ФСС ТВП для забезпечення фінансування санаторно-курортного лікування застрахованих осіб, членів їх сімей, часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ та організацій, дитячих оздоровчих таборів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл та позашкільного обслуговування.

Інструкція про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за кошти соціального страхування (надалі - Інструкція) регламентує умови та порядок планування, розподілу, обліку та звітності путівок на

санаторно-курортне лікування і відпочинок, придбаних за кошти Фонду соціального страхування України (далі - Фонд), а також їх видачу застрахованим працівникам і членам їх сімей.

Планування путівок на санаторно-курортне лікування відпочинок здійснюється Фондом для його відділень всеукраїнських галузевих профспілок і профоб'єднань, які бюджет Фонду (далі - всеукраїнські галузеві профспілки).

Санаторно-курортні заклади України подають не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, Виконавчій дирекції плани випуску путівок, які складаються за графіками, профілями лікування, періодами року, залежно від зручностей у палатах та цін на путівки.

План розподілу путівок визначає загальну їх кількість урахуванням чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості та фінансового стану в регіоні (галузі). Ця чисельність повинна відповідати даним звіту про виконання бюджету соціального страхування на 1 січня попереднього року.

Плани розподілу путівок у відділеннях Фонду всеукраїнських галузевих профспілках затверджуються відповідно їх керівними органами в строк до 1 вересня.

Путівки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення закуповуються за рахунок коштів соціального страхування за цінами,

За фінансових можливостей Виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції його відділень, всеукраїнські галузеві профспілки закуповують додатково до плану путівки і видають їх згідно з заявками та листами галузевих комітетів профспілок або окремих страхувальників.

Путівки одержані галузевими комітетами профспілок по план, розподіляються за рішенням їх керівних органів серед профспілкових організацій та окремих страхувальників урахуванням внесків, які вони перерахували.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Фінанси»: