Сторінка
2

Оцінка фінансової стійкості за абсолютними та відносними показниками

На основі такої всебічної і ретельної оцінки за зазначеним комплексом показників можна не тільки здійснити оцінку стану і тенденцій фінансової стійкості, а й визначити вузькі місця, за рахунок яких можливо підвищити ці показники. Тобто результатом такого аналізу має стати виявлення потенційних можливостей поліпшення ліквідності підприємства, підвищення його платоспроможності й конкурентноздатності.

Висновки

Таким чином, однією з ключових задач аналізу фінансового стану підприємства є вивчення показників, що характеризують його фінансову стійкість, яка являється головною умовою життєздатності підприємства. Визначення межі фінансової стійкості підприємств має істотне практичне значення і належить до найважливіших економічних проблем в умовах переходу до ринку, тому що, недостатня стійкість суб’єктів господарювання в Україні багато в чому є причиною неплатежів, обсяг яких постійно зростає.

Аналіз фінансової стійкості на певну дату дозволяє встановити, на скільки раціонально підприємство керує власними та запозиченими коштами на протязі періоду, який передував цій даті.

В ході виробничого процесу на підприємствах здійснюється постійне поповнення товарно-матеріальних цінностей. З цією метою використовуються як власні, так і запозичені джерела. Вивчаючи надлишок або нестачу коштів для формування запасів, встановлюються абсолютні показники фінансової стійкості.

Фінансова стійкість підприємства характеризується станом власних і залучених засобів і оцінюється за допомогою системи фінансових коефіцієнтів. Інформаційною базою для розрахунку є статі активу і пасиву бухгалтерського балансу.

Аналіз здійснюється шляхом розрахунку і порівняння окремих показників з базовими, а також вивчення динаміки їх змін за певний період.Базовими показниками можуть бути: значення показників за попередній період; значення показників аналогічних фірм; середньогалузеві значення показників.

Списоквикористаноїлітератури

1. Бахмут О.І. Аналіз платоспроможності підприємства // Економіка. Фінанси. Право. –2000. - №12. – С.21-26.

2. Гринів Б.В. Аналіз бухгалтерської звітності підприємства. – К.: НМЦ “Укоопосвіта”, 2000.- 131с.

3. Дем’яненко І.В. Фінансова стійкість підприємства та її регулювання. // Фінанси України.- 2001.- №5.- С.127-129.

4. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. посібн. -К.: МАУП, 2000.-152с.

5. Жежера М. Порівняльна характеристика методики проведення аналізу фінансового стану підприємств в Україні та за кордоном. // Економіка. Фінанси. Право.- 1995.- №5.- С.6-9

6. Ковалев А.И. Анализ финансового состояния предприятия. – М.: Центр экономики и маркетинга, 2002. – 192 с.

7. Коваленко Л.О., Ремньова Л.М. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2001. – 456 с.

8. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства: Навч. посібн. – К.: КОО “Знання”,2000. – 378с.

9. Павловська О.В. Удосконалення методів аналізу фінансового стану. // Фінанси України.- 2001.- №11.- С.54-62.

10. Руденко Л.В. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства.: Навч. посібн.- К.:НМЦ “Укоопосвіта”, 2000.- 421с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фінанси»: