Сторінка
4

Аналіз складу і джерел утворення майна підприємства

Загальний поточний коефіцієнт покриття на кінець року досяг значення 2,2 при нормативному значенні більше 2,0 і збільшився за звітний період на 0,2 з 2,0 на початок року, що дорівнювало нормативу. Тобто підприємство практично може без проблем покрити поточні зобов’язання своїми активами.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності на кінець року склав 0,57, при його значенні за попередній період 0,33. Це значить, що підприємство може негайно погасити за рахунок коштів і короткострокових фінансових вкладень 57% (з необхідних 20%) короткострокових зобов'язань підприємства. Цей показник вище мінімального нормативного, що не може не викликати довіру до даної організації.

Таблиця 5

Коефіцієнти платоспроможності і ліквідності підприємства

п/п

Показники

Норма

Пояснення

На початок року

На кінець року

Відхи-лення

1

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

³0,2-0,7

Показує яку частину короткострокової забор-гованості підприємство може реально погасити найближчим часом

0,33

0,57

0,24

2

Коефіціент швидкої ліквідності

³0,7

Відбиває прогнозовані платіжні можливості за умови своєчасних роз-рахунків з дебіторами.

0,43

1,0

0,57

3

Загальний поточний коефіцієнт покриття

³2

Характеризує покриття зобов’язань усіма поточними активами

2,0

2,2

0,2

4

Частка оборотних коштів в активах

³0,5

Характеризує загальну забезпеченість підпри-ємства оборотними коштами.

0,49

0,49

-

Значення коефіцієнта швидкої ліквідності з 0,43 на початок року збільшилося до 1,0 на кінець року, тобто також перевищило межі нормативного значення, і перевищило його на 0,3. Тобто за рахунок грошових коштів і дебіторської заборгованості, у випадку її виплати, підприємство зможе погасити усі 100% зобов’язань.

Останній з аналізуємих показників ліквідності – частка оборотних коштів у активах – на початок року досяг значення 0,49 при нормативному значенні більше 0,5. При цьому спостерігається постійне значення цього показника на протязі усього аналізуємого періоду – його значення склало 0,49 і на кінець року. Це свідчить про забезпеченість підприємства оборотними коштами на рівні, наближеному до нормативного.

Таким чином, можна сказати, що усі показники ліквідності аналізуємого підприємства знаходяться на нормативному рівні, крім того, у багатьох випадках спостерігається їхнє перевищення нормативу. Тобто на протязі аналізуємого періоду підприємство є платоспроможним і ліквідним.

Список використаної літератури

1. Івахненко В. М. Курс економічного аналізу: Навч. посіб. -К.:"3нання"-Прес., 2000.-207 с.

2. Ковалев В. В. Финансовый анализ: управление капиталом, выбор инвестиций, анализ отчетности. - М.: Финансы и статистика, 1999.-432 с.

3. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств.-К., 2001.

4. Мец В. О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 1999. - 132 с.

5. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: 4-е изд., перераб. и доп. - Минск.: ООО «Новое знание», 1999.

6. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика фінансового аналіза.-М, 2001.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: