Сторінка
2

Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України

У звітних балансах установи комерційних банків показують дані по рахунку № 100 в розгорнутому вигляді.

Для обміну коштів Державного бюджету, які надходять від комерційних банків, в управліннях НБУ відкриваються транзитні рахунки на балансовому рахунку № 100 "Кошти Державного бюджету України".

Рахунки відкриваються для кожного комерційного банку з виведенням наростаючих підсумків кредитних оборотів, що використовуються для звірки повноти перерахування доходів із щомісячними балансами комерційних банків і звітністю за бюджетом.

З метою забезпечення контролю за своєчасним і повним перерахуванням доходів державного бюджету в управлінні Національного банку реєструються дати і номери повідомлень (авізо), що надійшли з комерційних банків, у зведених картках ф. 0407807, які ведуться в розрізі філій комерційних банків. У разі неодержання повідомлення з номером філії комерційного банку, в день надходження наступного повідомлення надсилається телеграфний запит.

За розсудом головного бухгалтера управління Національного банку може встановлюватись інший порядок контролю за своєчасним і правильним перерахуванням доходів, в тому числі з використанням комп'ютерної техніки.

Управління Національного банку щоденно телеграфне перераховують залишки транзитних рахунків на рахунок Міністерству фінансів України № 100 в Операційне управління Національного банку. Перерахування цих залишків рахунків здійснюється на підставі зведених меморіальних ордерів або програмним шляхом на комп'ютерах.

Операційне управління Національного банку щоденно видає Міністерству фінансів виписки із Централізованого рахунку № 100 "Кошти Державного бюджету України" з доданням меморіальних ордерів або копій телеграфних повідомлень, одержаних від регіональних управлінь Національного банку.

Регіональні управління Національного банку забезпечують повне зарахування коштів по телеграфних авізо в день їх надходження і перерахування залишків транзитних рахунків в Операційне управління Національного банку. Залишки транзитних рахунків та непроведенні за відповідними рахунками авізо на перерахування доходів на централізований рахунок Міністерства фінансів України на звітні дати в управліннях НБУ не допускається.

У зведеному балансі НБУ рахунок № 100 показується у згорнутому вигляді. Там відображаються суми фактичних доходів Державного бюджету, зараховані на централізований рахунок Міністерства фінансів України № 100 та не перераховані залишки коштів, що надійшли в останній день звітного періоду на балансовий рахунок № 100 в комерційних банках.

Міністерство фінансів України здійснює фінансування видатків з Державного бюджету через Державне Казначейство, яке перебуває у його підпорядкуванні (далі — Міністерство фінансів), в межах асигнувань, передбачених у бюджеті відповідним міністерствам, відомствам, організаціям та установам, і залишку невикористаних коштів за централізованим рахунком Мінфіну № 100, для чого відкривається в Операційному управлінні Національного банку України на балансовому рахунку № 124 "Видатки Державного бюджету України" централізований рахунок за видатками Державного бюджету.

Облік витрачених коштів, переведених на рахунки розпорядників кредитів по підрозділах бюджетної класифікації, здійснює Міністерство фінансів України на підставі платіжних доручень та виписок із рахунку № 124.

Розпорядникам кредитів в установах банків залишаються діючі відкриті поточні пасивні рахунки на балансовому рахунку № 120 "Поточні бюджетні рахунки установ і організацій по Державному бюджету України".

Зазначені рахунки відкриваються в розрізі міністерств і відомств.

Нові поточні бюджетні рахунки організаціям відкриваються на підставі платіжного доручення Міністерства фінансів України або головного розпорядника бюджетних коштів.

У платіжному дорученні в графі "номер рахунку" зазначається "наново відкритий".

Перерахування бюджетних коштів на розрахункові рахунки підприємств, установ і організацій не допускається.

За бюджетними установами зберігаються раніше відкриті рахунки для обліку позабюджетних коштів.

При цьому кожній бюджетній установі відкривається тільки один рахунок для обліку позабюджетних коштів.

Фінансування капітальних вкладень за рахунок Державного бюджету здійснюється із загальних поточних рахунків.

Фінансування затрачених витрат по міністерствах, відомствах, організаціях і будовах, бюджетні асигнування для яких на 1993 p. відкриті на підставі планів № 12, з 1 липня 1993 p. здійснюється з окремих пасивних рахунків, які відкриваються на балансовому рахунку № 181 "Фінансування капітальних вкладень за рахунок Державного бюджету".

Витрати на капітальні вкладення за рахунок власних коштів підприємств і організацій здійснюються безпосередньо з розрахункових рахунків або з рахунків №№ 171, 174, 741, на які зараховуються відповідні цільові кошти.

Виписки з бюджетних поточних рахунків видаються розпорядникам рахунків.

Перерахування коштів Державного бюджету на поточні рахунки міністерств, відомств, підприємств і організацій та установ здійснюється Міністерством фінансів України платіжними дорученнями, складеними головними розпорядниками кредитів, на підставі поквартального розподілу асигнувань та звітних даних про їх освоєння. Платіжні доручення подаються в чотирьох примірниках, перший з яких підписується службовими особами і завіряється печаткою Мінфіну та з двома іншими надсилається банкові, четвертий залишається у Центральній бухгалтери Міністерства фінансів України.

У платіжних дорученнях, крім основних реквізитів, вказуються підрозділи бюджетної класифікації (розділ, гла-ва, параграф, стаття, символ звітності).

Для контролю з боку одержувача коштів у дорученнях також вказується сума асигнувань за планом з початку року до кінця поточного кварталу, сума фактично перерахованих коштів з початку року, включаючи дане доручення. Перерахування здійснюється у сотнях гривень.

Міністерство фінансів України, виходячи з наявних коштів на його рахунку, може заздалегідь видавати попередні платіжні доручення банкові на перерахування коштів із зазначенням у них строку використання.

Суми бюджетних коштів, що надійшли на розподільчі рахунки вищестоячих розпорядників, підлягають перерахуванню на рахунки одержувачів у дводенний строк.

Примірники доручень видаються при виписках банку власникам рахунків.

Пенсії пенсіонерам Міністерства оборони. Міністерства внутрішніх справ. Служби безпеки та інших військових формувань виплачуються установами Ощадного банку України в чинному порядку з відшкодуванням витрат установам Ощадного банку з Державного бюджету шляхом перерахування коштів Міністерством фінансів України на бюджетний поточний рахунок Ощадного банку України.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: