Сторінка
6

Податкова політика України. Реформування податкової політики

— про збільшення вартості об'єкта оподаткування.

Таке повідомлення платник податку повинен надіслати органові державної податкової адміністрації протягом 30 календарних днів після завершення зміни об'єкта оподаткування.

У разі, якщо платник податку не надіслав такого повідомлення у зазначені строки зменшення об'єкта оподаткування не береться до уваги;

збільшення об'єкта оподаткування вважається здійсненим, починаючи від дня, що настає за днем останнього огляду (оцінки) нерухомості

Порядок нарахування, сплати та зарахування податку на нерухомість Зобов'язання щодо податку на нерухомість визначаються органами державної податкової адміністрації на підставі бази оподаткування нерухомості та ставок на черговий бюджетний рік.

Особи, які користуються податковими пільгами, зобов'язані до 1 лютого чергового податкового року надіслати органові державної податкової адміністрації інформацію про склад майна і фізичних осіб, які мають право на одержання таких пільг.

У разі несвоєчасного надіслання такої інформації пільги не надаються.

Не пізніше 30 квітня чергового податкового року орган державної податкової адміністрації надсилає за місцем розташування будівель податкове повідомлення про річні податкові зобов'язання, розраховані із врахуванням індексації податкових баз та вчасно отриманої від платників податку інформації про право на пільги щодо цього податку.

Податкове повідомлення має містити реєстраційний номер власності, ім'я власника (якщо воно відоме), відомості про площу землі або будівлі, податкову базу землі або будівлі, суму податку, що піддягає сплаті, строк і порядок сплати податку.

У разі, коли надіслати таке повідомлення неможливо у зв'язку з тим, що не визначено власника або відповідальну особу за внесення податку та (або) через відсутність технічних умов для вручення даного повідомлення, орган державної податкової адміністрації зобов'язаний вивісити це повідомлення біля входу до об'єкта оподаткування та (або) на спеціальній дошці податкових оголошень, яка встановлюється на доступному для огляду місці біля входу у приміщення органу місцевого самоврядування територіальної громади.

Сплата податку у сумі, визначеній у податковому повідомленні, здійснюється шляхом перерахування грошей до відповідних бюджетів з банківських рахунків фізичних чи юридичних осіб, або шляхом внесення готівки до банків, уповноважених приймати бюджетні платежі, або шляхом розрахунків замінниками грошей (кредитними чи дебетовими картками, дорожніми або банківськими чеками тощо) у порядку, встановленому Національним банком України.

Сплата податку на будівлі здійснюється двома рівними частинами, перша — до 31 травня податкового року, друга — до 31 жовтня податкового року.

Сплата податку на споруди здійснюється щомісячно у строки, передбачені для сплати податку на прибуток підприємств.

Податок на нерухомість має бути повністю сплачено за весь податковий період, незалежно від часу володіння такою нерухомістю останнім власником або часу користування нею останнім орендарем (користувачем).

Реформування податкової політики держави не може бути проведено без запровадження податку на доходи фізичних осіб, який займає визначне місце в структурі податків економічно розвинутих країн.

Податок на доходи фізичних осіб, як свідчить сама назва, сплачують фізичні особи, резиденти та нерезиденти.

Фізичні особи — це громадяни України, особи без громадянства або громадяни іноземних держав.

Резидент — фізична особа, яка відповідає одній з таких ознак:

— має місце постійного проживання в Україні;

— перебуває на території України у сукупності не менше 183 днів протягом безперервного 12-місячного періоду;

— має громадянство України.

Нерезидент — фізична особа, яка не є резидентом.

Фізична особа як платник податку може мати не більше однієї податкової адреси і сплачує податок з основного доходу.

Основний дохід — це дохід, отриманий із одного від нижчевизначених джерел:

від юридичної особи або її відокремлених підрозділів (далі — працедавець) — заробітна плата або інші види компенсації вартості праці фізичної особи, яка перебуває з такою юридичною особою у трудових відносинах.

До складу основних доходів включаються також будь-які інші виплати, здійснювані таким працедавцем;

від провадження власної підприємницької діяльності (далі — самозайнята особа).

Будь-які доходи, джерело виплат яких перебуває поза межами України, не вважаються основними доходами.

Роялті — виплата доходу у вигляді винагород (компенсацій) за використання або за надання дозволу на використання об'єктів інтелектуальної, в тому числі промислової, власності, за надання інших аналогічних прав, в тому числі, але не виключно, за використання:

авторських прав на будь-які твори науки, літератури, мистецтва;

записів на носіях інформації;

прав на копіювання і розповсюдження будь-якого патенту або ліцензії, знака на товари та послуги;

прав на винаходи, промислові або наукові зразки, креслення, моделі чи схеми програмних засобів систем обробки інформації, секретної формули або процесу;

прав на інформацію щодо промислового, комерційного чи наукового досвіду (ноу-хау).

Платниками податку є фізичні особи — резиденти та нерезиденти.

Не є платниками податку фізичні особи-нерезиденти, які мають дипломатичний імунітет та користуються привілеями, встановленими міжнародними договорами або законом.

Об'єктом оподаткування резидентів є сукупний оподатковуваний дохід за звітний рік, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу у звітному році на суму витрат платника податку.

Об'єктом оподаткування нерезидентів є валовий дохід, одержаний з джерел, які походять з України.

Валовий дохід — загальна сума доходу платника податку з усіх джерел, отриманого (нарахованого) протягом звітного року в грошовій, матеріальній та нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.

До розрахунку валового доходу платника податку включаються: .

а) доходи, отримані ним за основним або іншими місцями отримання доходу, основна, додаткова та інші види заробітної плати згідно з тарифними ставками;

премії, заохочення, відшкодування вартості товарів (робіт, послуг); відсотки, авторські винагороди та виплати згідно з договорами цивільно-правового чи трудового характеру; будь-які інші виплати у грошовій або натуральній формах як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку;

б) доходи, отримані ним як подарунки; нараховані йому як дивіденди, відсотки або роялті;

в) доходи, отримані як страхові відшкодування, за винятком страхових відшкодувань, пов'язаних із втратою працездатності, та ті, що спрямовуються на придбання (спорудження) власності, аналогічної застрахованій власності, втраченій з незалежних від страхувальника причин;

г) доходи від реалізації майна, а також доходи від передачі прав на інтелектуальну власність;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: