Сторінка
4

Звітність банків

4. Статистична звітність установ національного банку України

Крім фінансової звітності, складаються також форми статис­тичної звітності, які дають окремим користувачам детальнішу ін­формацію стосовно окремих статей основної звітності, додаткову інформацію для поглибленого розкриття функцій та операцій Наці­онального банку України.

Звіт за доходами Державного бюджету України представле­ний двома формами: щоденною та місячною. У них відображається виконання державного бюджету України наростаючим підсумком, починаючи з початку року, за підрозділами класифікації доходів і видатків Державного та місцевих бюджетів (розділами, парагра­фами, символами) і за групами за балансовими рахунками «Кошти Державного бюджету України» та «Кошти бюджетів України до розподілу».

Під час складання звітності за операціями з валютними ціннос­тями та майном використовуються такі форми:

1) щоквартальна форма про надані резидентам реєстраційні сві­ доцтва на одержання кредитів у іноземній валюті від іноземних кре­ диторів та загальні відомості щодо умов кредитування;

2)щоквартальна форма про кількість декларувань резидентами України валютних цінностей та майна, що належать їм та перебуває за межами України;

3)щоквартальна форма про стан декларування резидентами України валютних цінностей та майна, що належать їм та знахо­дяться за межами України. У ній надається інформація про фінансо­ві та майнові вкладення за кордон;

4)щоквартальна форма про залишки коштів на рахунках, відкри­тих на підставі ліцензії Національного банку підприємствами-резидентами України в закордонних банках. Звіт подається окремо за кожним зарубіжним рахунком і у валюті, в якій він ведеться;

5)дві форми: перша — щоденна про залишки коштів на валют­ них рахунках за видами валют, друга — щомісячна про обороти за місяць за рахунками в іноземних валютах.

Для регулювання готівково-грошового обігу призначені такі форми звітності:

1. Щоденна форма про рух готівки, в якій відображаються зали­ шок готівки у сховищі на початок дня, надходження та вилучення готівки зі сховища, залишок готівки у сховищі на кінець дня. Вона складається в національній валюті за індексами та номіналами.

2. Щоденна форма про рух резервних фондів банкнот і монет, у якій відображаються залишок резервних фондів на початок та кі­ нець дня, надходження та вилучення (відправлення) готівки, а також

сума знищених банкнот і монет. Як і попередня форма, вона склада­ється за індексами та номіналами.

3. Щомісячна форма про реалізацію ювілейних та пам'ятних монет, що містить інформацію про рух кожного найменування нумі­зматичної продукції і слугує джерелом для проведення аналізу реа­лізації зазначеної продукції та прийняття відповідних рішень. Скла­ дається ця форма звітності в натуральному (в штуках) та вартісному (у гривнях) вираженні за кожним видом нумізматичної продукції.

4.Квартальні форми, які характеризують організацію роботи з готівкового обігу, у тому числі прогнозні розрахунки касових обо­ротів за статтями приходу і видатків.

5. Щоденна та місячна форма звітності про касові обороти в роз­ різі статей доходу і витрат.

6. Місячна форма про результати перевірок дотримання касової дисципліни господарськими органами та комерційними банками.

7. Дві місячні форми звітності про виявлення фальшивих банк­ нот, відповідно гривні та іноземної валюти.

Річна форма звітності про кількість клієнтів та особових рахунків складається за інституційними секторами економіки та кодами валют.

Стан контрольно-ревізійної роботи в установах Національного банку України характеризує форма звітності, яка складається за ре­зультатами роботи за перше півріччя і за рік. Зазначена форма звіт­ності містить інформацію про:

кількість проведених ревізій і перевірок;

встановлені за результатами перевірок суми незаконних витрат коштів і матеріальних цінностей, а також суми недостач, розтрат і крадіжок;

вжиті заходи за результатами ревізій і перевірок.

Одночасно зі звітом про роботу ревізійної служби Національного банку України складаються відомості, в яких конкретизуються ос­новні показники зазначеної форми звітності.

У разі потреби установи Національного банку складають форму звітності, яка містить дані про чисельність, склад і переміщення працівників Національного банку України.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: