Сторінка
3

Московський Кремль

У Великому Кремлівському палаці працює Президія Верховної Ради СРСР. Для її засідань у 1933-1934 рр. за проектом архітектора А.І. Іванова-Шица два зали було переобладнано в один великий, де з того часу відзначаються знаменні події в житті Радянської держави.

У 1851 р. за проектом К. А. Тона в тих самих формах, що й Великий палац, було збудовано Оружейну палату, що нині є одним з найцікавіших музеїв нашої країни. Певні зміни в ансамбль Кремля внесено також і в XX ст.

Великі реставраційні роботи, що розпочалися за вказівками В.І. Леніна, розкрили від пізніших нашарувань численні архітектурні й художні скарби Кремля.

У 1961 р. за проектом архітекторів М. Посохіна, А. Медояпца та інших було споруджено Кремлівський палац з'їздів. Палац розрахований на проведення з'їздів і конгресів, театральних видовищ, народних свят. У ньому близько 800 приміщень, у тому числі зал засідань на 6 тис. місць. Палац обладнано найновішим технічним устаткуванням, внутрішні приміщення зручні й красиві. Його спокійні, сучасні форми композиційне ритмом і членуваннями пов'язані зі спорудами, які його оточують, і вписалися у кремлівський ансамбль, органічно поєднаний з Красною площею та Мавзолеєм В.І. Леніна. Про Мавзолей розповімо окремо.

Московський Кремль — музей, рівного якому за кількістю, різноманітністю і цінністю експонатів, мабуть, не знайдеться в усьому світі.

Тут зосереджено шедеври світової архітектури, прекрасні твори образотворчого мистецтва — ікони і фрески соборів та палат, художні цінності багатьох народів нашої країни, твори прикладного мистецтва давньої Русі, які відображають розвиток матеріальної культури нашого народу, характер соціальних відносин за багато віків.

Пам'ятки Московського Кремля — свідчення великого таланту нашого народу, його патріотизму й героїчних звершень.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Архітектура, містобудування»: