Сторінка
3

Політична культура юриста

Одну із верств національної еліти становлять юристи. Українських юристів згуртовує національна ідея. Політично-правова українська еліта постійно намагалась випереджати дії держави, формувати такі правові норми, які б узаконили самостійність та незалежність свого народу. Прикладом тут є еліта юристів минулих століть. У даний час політична еліта України має регіональний характер, тому вона ще не достатньо професійна, не завжди послідовна та стабільна. Це дає підстави говорити про наявність певної інтелектуально-духовної кризи сучасної української еліти.

Призначення політичної культури юриста виявляється ще й у тому, що формування нової національно-політичної еліти реалізується на засадах багатовимірного підходу. Це дає можливість налагодити політично взаємодію між регіональними елітами, різними верствами громадян, знаходити компромісні рішення. Незважаючи на те, що регіональна еліта України має дещо різну політичну, культурну та економічну орієнтації, потрібно орієнтуватись на об’єднання, оскільки нова Конституція поставила спільну мету: систематично відстоювати дердавницькі інтереси народу шляхом виваженої, організованої політичної активності юристів.

Отже, політична культура юриста це складний соціально-культурний феномен. Вона включає політичну свідомість, культуру політико-правової поведінки, культуру функціонування юридичної установи. Тут об’єднується політична наука з конкретними політико-правовими діями, де велике значення мають моральна, правова, духовна і інші види культур.

Література:

Скакун “Юридична деонтологія”;

Сливка “Юридична деонтологія”.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Правознавство»: