Сторінка
4

Адвокатура Франції

Сьогодні адвокати ставлять питання про перегляд ставок винагороди і створення таких механізмів, які виключали б затримку оплати і неузгодженість дій колегій та держави. Пропонується також створити спеціальний фонд оплати праці адвокатів, які допомагають тим, хто має право на пільги. Такий фонд при розумному управлінні може дати прибуток.

7. КАРПА – ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ ФРАНЦУЗЬКОЇ АДВОКАТУРИ.

У перекладі з французької абревіатура КАРПА означає касу грошових розрахунків, що здійснюються адвокатами. У Парижі така каса була створена невеликою групою адвокатів. Вона діє як уповноважений орган голови колегії адвокатів Парижу. До неї надходять гроші третіх осіб і нею ж здійснюються фінансові розрахунки. Через касу обов`язково проходять грошові кошти, цінні папери і коштовності, що одержують адвокати від клієнтів, доручення яких вони виконують. Таких випадків багато, і їх зміст різний, наприклад, коли сторони доручають адвокату зберігання спільного майна, коли через нього страхова компанія передає страховку, коли квартиронаймач депонує плату за житло та ін. Через касу клієнти розраховуються й з адвокатами.

15 службовців і три члени Ради ордену забезпечують повний контроль за операціями каси. Остання гарантує клієнтам, що вони будуть достовірно поінформовані про перебіг коштів, і повну надійність операцій, які до того ж піддаються страхуванню.

За часів існування каси обсяг її операцій збільшився настільки, що тепер постійний грошовий залишок у ній становить понад 1100 млн. франків. Цим постійним фондом керують справжні професіонали і дбайливі господарі. У Франції існує 179 КАРПА. Згідно з законом кожна колегія зобов’язана мати таку касу.

КАРПА сприяє здійсненню ряду програм. Наприклад, КОНТАВОКА – це завершена система бухгалтерського обліку для адвокатської контори, яка забезпечує підготовку щомісячних, квартальних та річних балансів. Система надає можливість зменшити витрати адвокатських контор, 4,5 тис. яких користується ії послугами. Існує і додаткова послуга по розрахунках та обчисленню заробітної плати персоналу, що наймаються адвокатом чи конторою. Ця система вивільнює адвоката-практика від складної бухгалтерської роботи, пов’язаної з розрахунками заробітної плати.

КАРПА запропонувала своїм клієнтам нову систему послуг, яка працює за принципом “виходити з контори тільки для того, щоб взяти участь в дебатах”. Електронна система АВОКАТЕЛЬ дає можливість з допомогою електронної пошти листуватися з секретарями судів, одержувати інформацію про зміст справи, яку вони ведуть, про її рух, про призначення такої до розгляду. З своєї контори адвокат може подати клопотання про перенесення розгляду справи чи одержати копію постановленого вироку. За допомогою особового коду адвокат одержує доступ до даних тих справ, котрі ведуться в судах. Абонемент коштує 500 франків на рік. Дві тисячі адвокатських контор вже підключилися до цієї системи.

Система КАСА фінансових розрахунків адвокатів настільки виправдала себе, що орден адвокатів і КАРПА замислюються над тим, щоб створити фінансову організацію. Це має бути “Адвокатський банк”, який виконуватиме функцію управління коштами адвокатських контор – членів колегій. Доходи від вмілого вкладення коштів нададуть можливість адвокатам та їх об`єднанням одержувати пільгові кредити та позики.

8.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ АДВОКАТА.

Адвокат відповідає за дії, пов`язані з виконанням професійного обов`язку. Йдеться насамперед про цивільно-правову відповідальність, підстави для якої виникають за межами процесу, так і у його рамках. У першому випадку це неналежне виконання обов’язків як правового радника при наданні консультації, підготовці документа, виконанні будь-яких спеціальних дій, дозволених законом. У рамках процесу відповідальність може виникнути у разі помилкової оцінки суті справи, при порушенні провадження в справі, неналежне виконання зобов’язань, що випливають з мовчазної згоди в процесі, який розпочався, чи неналежного виконання обов`язків по наданню допомоги під час процесу. Відповідальність адвоката виникає й при порушенні ним “Професійних правил”, викладених у статтях 154-164 Декрету від 27 листопада 1991 р. про організацію адвокатської професії, а також в інших актах.

На думку французьких юристів, підставою, у самому загальному вигляді, відповідальності адвоката при виконанні ним різнобічних професійних обов`язків є вимога “додержуватися правил обережності та обачності, які є необхідними для захисту інтересів, довірених йому клієнтом”. Відповідальність адвоката гарантується законом у вигляді обов’язкового спеціального страхування, яке має два види. Перший вид становить страхування професійної цивільно-правової відповідальності. Договір страхування (мінімальна страхова гарантія складає 2 млн. франків на рік) укладається із страховою організацією індивідуально адвокатом або групою адвокатів, або колегією, або спільно адвокатом (адвокатами) та колегією. Якщо адвокат працює у іншого адвоката чи в адвокатській конторі за договором найму або за угодою про співробітництво, то договір страхування професійної цивільно-правової відповідальності клудується наймачем. Проте, якщо адвокат, котрий працює за угодою про співробітництво, обслуговує свою власну клієнтуру (а не клієнтуру свого наймача), то він сам забезпечує страховку клієнтів.

Друге обов’язкове страхування провадиться для відшкодування грошових сум та цінних паперів, одержаних адвокатом для виконання передбаченої законом професійної діяльності. Договір страхування адвокатів у цьому випадку укладається колегією, членами якої вони є.

Страхова сума виплачується, якщо адвокат є неплатіжоспроможним, а зацікавлена особа доведе, що його вимога є безумовною, ліквідною, і повинна бути оплачена.

Для страхувальника доказом неплатежоспроможності адвоката є невиконання останнім вимоги про оплату боргу чи відшкодування цінностей протягом місяця від дня повідомлення. Автор вимоги і адвокат негайно сповіщають про це голову колегії адвокатів.

Закон забороняє адвокатові приймати гроші або цінні папери на суму, що перевищує розмір страхового відшкодування.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Правознавство»: