Сторінка
7

Характеристика теорій виникнення держави і права, загальні закономірності виникнення держави і права

2. Римська. Характеризує процес виникнення держави як боротьбу соціальних інтересів різноманітних груп, що не становлять основних класів суспільства;

3. Германська. Відповідно до неї, виникнення держави пов’язується з процесом загарбання інших територій та необхідністю управління ними.

ВИСНОВКИ

В ідеалі держава повинна служити кожний людині, створювати всі необхідні умови для того, щоб вона могла максимально виявляти і розвивати свої здібності і дарування, тому що людина – вища з усіх світових цінностей. У дійсності відносини між людиною і державою більш складні і суперечливі. Століттями між людиною і державою складалися відносини відчуження і ворожнечі. Для раба і підданого рабовласницька і феодальна держава виступала як далека і ворожа сила. Вони не мали прав, а тільки несли обов'язку перед державою і тому не могли стати особистостями. З початком ери капіталізму, відносини між людиною-громадянином і державою круто міняються. Громадянин стає носієм прав і обов’язків, що додають йому автономний, незалежний від держави статус. На державу ж покладається обов'язок захищати і гарантувати ці права і обов’язки.

На розвиток цивільних прав і обов’язків великий вплив зробила ліберально-демократична доктрина, що акцентувала увагу на особистісному аспекті демократії, на непорушності невідчужуваних прав і воль людини, на обмеженні втручання держави в особисте життя людини, на можливості людини звернутися зі скаргою на державні органи в незалежний суд. Правда, основ ідеалізувати відносини між громадянином і капіталістичною державою не спостерігається. І тут виникали антидемократичні (фашистські й авторитарні) режими, що перетворювали людину в придаток державної машини; не завжди держава захищає людину від убогості, соціальної і національної дискримінації.

Конституція України закріпила такі взаємини людини і держави, що у цілому відповідають сучасному розумінню демократії. У демократичній державі силові органи влади необхідні для того, щоб будь-яка людина була захищеною від сваволі і насильства, відчувала своє достоїнство і виступала, як повноправний партнер держави. Іншими словами, уся міць держави повинна забезпечувати охорону і захист прав особистості.

У Конституції України підкреслюється, що загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори України є складовою частиною її правової системи. А тому державні органи, посадові особи зобов'язані будувати свою діяльність відповідно до них.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Байтин М.Г. Государство и политическая власть. – Изд. Саратовского Университета, 1972.

2. Гегель Г.В. Философия права. – Мысль.– 1990.

3. Энгельс Ф. Происхождение семьи, частной собственности и государства. – М.:1970

4. Основи держави і права: Навч. Посібник / Гусарєв С. Д., Калюжний Р. А., Колодій А.М. та ін.; За ред. Колодія А.М. та Олійника А.Ю. – К.: Либідь, 1997. – 208с.

5. Конституція України. – К:.1996.

6. Лазарев В.В. Общая теория права и государства. – М.: Юрист, 2000.– 500с.

7. Матузова Н. Теория государства и права. – М., 1997. Гл.2

8. История политических и правовых учений. Учебник под ред. Нерсисанца В.С. – М.: юрид. Лит. 1996.

9. Пиголкин А.С. Общая теория права. – 1995.

10. Рабінович П.І. Основи загальної теорії права та держави. – М.,1994.

11. Скакун О.Ф. Теория правового государства в дореволюционной России // Советское государство и право. №2, – 1990.

12. Шмоткін О. В. Право: єдність сутності і відмінності проявлення./ Правова система України. Теорія і прктика. – К.: 1993.

13. Бачило И.Л. Факторы, влияющие на государство // Государство и право. – 1993. – № 2

14. Гулиев В.Е. Российское государство. Состояние и тенденции // Политические проблемы теории государства. – М.: ИГПРАН, 1993.

15. Юридична термінологія: Довідник / В.В. Головченко, В.С. Ковалівський. – К.: Юріком – Інтер, 1998.– 224с.

16. Словник юридичних термінів (російсько-український). – К: Юріком, 1994. – 322с.

[1] Бачилло И. Л. Факторы, влияющие на государство// Государство и право.-1993.-№2.-С.18

[2] Бачилло И. Л. Факторы, влияющие на государство// Государство и право.-1993.-№2.-С.24

[3] Гулиев В.Е. Российское государство. Состояния и тенденции // Политические проблемы теории госсударства.-М.:ИГПРАН,1993.-С.15

[4] Лазарев В.В. Общая теория права и государства. – М.:Юрист,2000.-С.120

[5] Энгельс Ф. Происхождение семьи, частной собственности и государства. – М.: 1970,-С.169-176

6 Пиголкин А.С. Общая теория права. –М.:1995.-С.61

7 Пиголкин А.С. Общая теория права.-.М.:1995.-С.-56-60.

8 Энгельс Ф. Происхождение семьи, частной собственности и государства. – М.: 1970,-С.183-206

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: