Сторінка
2

Полімери

(- СН2 - СН2 - СН2 - СН2 - СН2 - СН2 -)n

CH3 CH3 CH3

· За фрагментом молекули поліпропілену визначте мономер, мономерну ланку полімеру, напишіть структурні формули.

З поліпропілену виготовляють деталі машин, труби, плівку, риболовні сітки, побутові вироби, волокна. Недоліком цієї пластмаси є чутливість до світла, кисню, крихкість на холоді.

Якщо в молекулі етилену замінити один атом Гідрогену на атом Хлору, матимемо хлорвініл СН2 = СН ( за назвою радикала вінілу СН2 = СН - ). З

Cl

хлорвінілу добувають полімер поліхлорвініл: (- СН2 - СН-)n .

Cl

Пластмаси, вироблені на основі поліхлорвінілу, використовують газо- та водогінні труби, технічні волокна. Ці матеріали стійкі проти дії кислот, лугів, легко забарвлюються, разом з тим важко загоряються і мають здатність до само гасіння.

· Які властивості, на вашу думку, зумовлюють використання поліхлорвінілу для виготовлення лінолеуму?

Унікальні властивості має полімерний матеріал тефлон, який добувають з тетрафторетилену: ( - СF2 - СF2 -)n/

За особливу хімічну стійкість його назвали “органічною платиною”. Він не розчиняється ні в “царській воді” (суміш нітратної та хлоридної кислоти), ні в органічних розчинниках, стійкий проти холоду й нагрівання, неотруйний, світлостійкий. Завдяки цим властивостям з поліетрафторетилену виготовляють деталі машин і приладів, апаратів, що працюють у хімічно агресивному середовищі та у харчовий промисловості. З побутових виробів ва знайомі сковороди і каструлі з антипригарним тефлоновим покриттям.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Хімія»: