Сторінка
3

Синтетичні миючі засоби. Мила

До назви вітчизняних миючих засобів, призначених для прання в пральних машинах, часто додають слово “автомат” (наприклад, “Ера-автомат”, “Лотос-автомат”). Ними можна стирати, звичайно, і вручну.

Існують і інші функціональні добавки: активатори розкладання хімічного відбілювача, гідротропи – речовини, що поліпшують розчинність компонентів, комлексони – речовини, що зв'язують солі заліза, і т.д.

Отже, миючі засоби, які надходять у продаж, різні по властивостях, призначенню, можуть бути порошкоподібними, рідкими, у виді паст. З усього різноманіття цих засобів треба вибрати те, що вас більше влаштовує.

Переваги порошків очевидні – вони швидко розчиняються у воді, ними можна прати у воді будь-якої твердості завдяки великому змісту триполіфосфатів (чи їхніх замінників), у багато порошків уведено два чи більш УПАВШИ, що значно поліпшує їхню якість. Однак порошки при дозуванні порошать, а деякі люди погано переносять цей пил, що дратують органи подиху. Крім того, порошки сутужніше дозувати.

Миючі пасти не порошать і дуже компактні. У їхню сполуку іноді входять такі поверхнево-активні речовини, що у силу ряду технологічних причин не можна ввести в порошки. Паста більш м'яко діють на шкіру рук. Однак вони розчиняються у воді повільніше і містять у 1,5 – 2 рази менше триполифосфатов, чим порошки. Тому стирати ними можна лише у відносно м'якій воді.

Рідкі миючі засоби, мабуть, мають усі переваги і порошкоподібних, і пастоподібних. Господаркам, у яких шкіра чуттєва до дії миючих засобів, необхідно підібрати такий препарат, що не викликає роздратування, і намагатися постійно їм користатися. Крім того, не слід стирати вручну СМЗ, призначеними для бавовняних і лляних тканин, тому що вони містять багато лужних добавок, що погано діють на шкіру, і засобами, що містять ферменти. Найкраще користатися універсальними СМЗ, що містять лужні добавки в меншій кількості.

Універсальними миючими засобами можна стирати тканини усіх видів, але не дуже сильно забруднені. Тонкі синтетичні, вовняні і шовкові тканини все-таки краще стирати рідкими миючими засобами.

Після прання полоскання рекомендується починати в теплій воді, а закінчувати обов'язково в холодній. Між полосканнями виробу потрібно ретельно віджимати: чим краще вони віджаті, тим менше потрібно полоскань. Вважається, що п'ятикратного полоскання досить для повного відмивання миючих засобів.

Використана література:

1. Енциклопедія юного хіміка. – К., 1986.

2. Хімія в побуті / За ред. Коваленка І.Р. – К., 1994.

3. Цікава хімія. – М., 2000.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Хімія»: