Сторінка
3

Структура бізнес плану

Організаційний план має передбачати оцінку правової, політичної і адміністративної ситуації, в рамках якої працює підприємство. Можливими є зміни пріорітетів у державній політиці в цілому відносно окремих галузей і, як наслідок, введення або скасування субсидій на певний вид продукції або послуг, акцизних зборів, податкових і митних пільг та інших заходів такого роду. Для забезпечення успішної роботи підприємства суттєвим, за певних обставин, є також ставлення місцевої влади та населення.

При проведенні екологічного аналізу фактором ризику, безпосередньо пов”язаним з правовими (чинне законодавство) і технічними (вибране обладнання і технологія) аспектами роботи підприємства, виступає можливість подальшої зміни законодавства в частині вимог до обсягу і складу викидів забруднюючих речовин. Можливими також є зміни у відношенні до підприємства органів місцевої влади та населення через наявну і потенційну екологічну небезпечність проектів, що впроваджує підприємство. Наслідками екологічних ризиків виступають аварії на підприємстві, тимчасове чи повне зупинення випуску певних різновидів продукції або послуг і, навіть, зупинення всього підприємства.

Одне з найістотніших питань, яке виникає у зв”зку з дослідженням ризику, -- чи можна якимось чином, частково або повністю, запобігти виникненню ризикових подій чи хочаб суттєво пом”ягшити їх наслідки? Ці питання розглядаються в такій галузі дослідження ризиків, як управління ризиками. При цьому, мабуть, найпоширенішим засобом зниження ризику вважається страхування. При страхуванні ризиків доцільно дотримуватись такої схеми:

· визначити обсяг і структуру активів, яким загрожує ризик втрати або пошкодження,

· визначити ризик, якому можна запобігти за допомогою певних застережних заходів, обчислити витрати, які пов”язані з їх здійсненням,

· встановити, який вид страхування може дати кращий захист за менших витрат порівняно з витратами на застережні заходи,

· порівняти витрати на здійснення застережних заходів і страхування, зробити висновки відносно того, що є доречнішим – страхування чи реалізація застережних заходів.

Як засіб зниження ризику можуть розглядатися також положення контрактів, які підприємство укладає зі своїми діловими партнерами – постачальниками, споживачами, фінансовими установами тощо.

Ефективним засобом зниження ризику виступає принцип диверсифікації – і щодо номенклатури продукції (послуг), що виробляються підприємством, і щодо ринків збуту, і щодо постачальників сировини,матеріалів, комплектуючих, і щодо споживачів продукції (послуг), і щодо фінансових активів підприємства.

Прагнення підприємства досягти монопольної влади – також своєрідний спосіб, хоча це і не зажди усвідомлюється, як зниження ризику. Монополіст може певною мірою контролювати ринок і таким чином компенсувати або мінімізувати негативні наслідки гневизначеності.

Способом зниження ризику є і звичайно отримання більш повної інформації.Разом з тим, про який би спосіб зниження ризику для підприємства ми невели мову орієнтований він на запобігання ризику чи пом”ягшення його наслідків, найбільш суттєвим залишається питання співвідношення пов”язаних з цим вигод і витрат, тобто питання ефективності способів зниження ризику, що застосовується.

Список використаної літератури

1. Агафонова С. М. Бізнес-плунування. – К., 1998.

2. Бойчик І.М., Харів П.С., Хопчпн М.І., Піча Ю.В. Економіка підприємства - К.: "Каравела"; Львів: "Новий світ - 2000", 2001. - 298 с.

3. Економіка підприємства: Підручник / За заг.ред. С.Ф.Покропивного – Вид 2-ге. – К.: КНЕУ, 2000.

4. Економіка підприємства: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисциплін / О.Г.Швиданенко та інші – К.: КНЕУ, 2000.

5. Економіка підприємства: Структурно-логічний навч. посібник/ За ред. С.Ф. Покропивного. - К.: КНЕУ, 2001. - 457 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Економіка підприємства»: