Сторінка
3

Напрямки запобігання забрудненню атмосфери

Також органи внутрішніх справ приділяють увагу відверненню і зниженню шуму, подають пропозиції і зауваження щодо розміщення підприємств, транспортних магістралей, аеродромів та інших об’єктів з джерелами шуму при плануванні і забудові населених пунктів, їх працівники небайдужі до питань утримання в належному стані залізничних і транспортних колій, автомобільних шляхів, вуличних покриттів, поліпшення конструкції транспортних засобів та умов їхньої експлуатації.

Вони беруть участь в здійсненні організаційних заходів для відвернення і зниження виробничих, комунікативних, побутових і транспортних шумів.

Використання атмосферного повітря з перевищенням встановлених обсягів забороняється.

Про охорону навколишнього середовища говорять в ст. 1 Закону України “Про міліцію” що є основним завданням.

Певні функції в галузі охорони атмосферного повітря виконує Державна санітарно-епідемічна служба Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно з Закону України “Про збереження санітарного та епідеміологічного благоустрою населення” підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні своєї діяльності зобов’язані вживати тільки необхідні заходи щодо запобігання та усунення причин забруднення атмосферного повітря, фізичного впливу приміщеннях, у навчальних, лікувально-профілактичних та інших закладах.

Виконання таких засобів контролюється Державною санітарно-епідеміологічною службою, в тому числі відповідною службою Міністерства внутрішніх справ України.

Державна санітарно-епідеміологічна служба здійснює свою діяльність на підставі Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в України, що Затверджується Кабінетом Міністрів України, та положень про державну санітарно-епідеміологічну службу відповідних міністерств і відомств.

Охорона повітря

Рис. 3. Заходи з охорони атмосферного повітря

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Екологія»: