Сторінка
3

Особливості зміни хімічного складу підземних вод в умовах господарської діяльності (на прикладі західного Полісся)

Зростаюча питома вага промислових підприємств, розвиток сільського господарства, збільшення кількості міст з великим народонаселенням зумовили тенденцію до зростання навантаження на водні екосистеми України, промисловий комплекс якої виробляв 40% електроенергії, значну частину продукції хімічної, машинобудівної і верстатобудівної галузей колишнього СРСР. Валовий збір основних сільськогосподарських культур перевищував 28%. У результаті цього в атмосферу викидається значна кількість забруднюючих речовин, що спричинює збільшення техногенного навантаження на навколишнє природне середовище [1].

Великий техногенний вплив на поверхневі і підземні води негативно позначається на їх якості [3].

В регіональному плані формування якості підземних вод виникає в умовах всезростаючого техногенного пресу. У межах Волині основними режимоутворюючими штучними факторами є сільське господарство, меліорація, промислове виробництво. Крім того, несприятливий вплив на якість поверхневих вод, на деякі показники основних водоносних горизонтів мають наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Всі ці фактори призводять до істотної метаморфізації водних ресурсів, погіршення їх якості та серйозно загострюють водогосподарську ситуацію в республіці. Тому основні зусилля повинні бути спрямованими на раціоналізацію водокористування, охорону та відтворення водноресурсного потенціалу на Волині. Поряд з цим, необхідно підвищити ефективність капітальних вкладень на здійснення водоохоронних заходів на Волині.

Список літератури

1. Герасимчук З.В., Мольчак Я.О., Хвесик М.А. Еколого-економічні основи водокористування в Україні. – Луцьк: Надстир’я, 2000. – 364 с. 2. Мольчак Я.О., Мігас Р.В. Річки Волині. – Луцьк: Надстир’я, 1999. – 176 с. 3. Хільчевський В.К. Водопостачання і водовідведення. Гідроекологічні аспекти. – Київ: ВЦ “Київський університет”, 1999. – 319 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Хімія»: